fbpx

Розрахунки з підзвітними особами: обліковуємо в онлайн бухгалтерії БукКіпер

Розрахунки з підзвітними особами обліковуємо в онлайн бухгалтерії БукКіпер

В бухгалтерській програмі BookKeeper облік авансових коштів та розрахунків з підзвітними особами ведеться в розділі «Бухгалтерія». В списку меню цього розділу присутній пункт «Підзвіт», де користувачі можуть скласти Звіт підзвітної особи про використання коштів, видачу підзвітних сум та повернення надлишково виданих коштів як в готівковій так і безготівковій формах.

Операції Підзвіт в бухгалтерській програмі БукКіпер

Рис. 1. Операції пункту «Підзвіт» в програмі для обліку БукКіпер

На умовних прикладах розберемо, як проводити операції по розрахунках з підзвітними особами в онлайн бухгалтерії BookKeeper.

Приклад 1

За початковим балансом заборгованість компанії перед підзвітною складає 2 532 грн. Крім того працівник придбав запаси на суму 2 100 грн і надав підтверджувальні документи. Грошові кошти були перераховані працівнику на картку.

1. Заборгованість перед підзвітною особою вносимо карткою початкового балансу в розділі «Початковий баланс». В пункті «Підзвіт» обираємо операцію «Зобов’язання перед підзвітними особами».

Операції початкового балансу в онлайн програмі БукКіпер

Рис. 2. Операції початкового балансу

В картці початкового балансу через функцію «додати рядок» обираємо співробітника та вказуємо заборговану перед ним суму.

Картка початкового балансу

Рис. 3. Картка початкового балансу в бухгалтерській програмі BookKeeper

2. Співробітник для потреб компанії придбав товар, що підтвердив Прибутковою накладною. Документ проводимо в розділі «Придбання».

Прибуткова накладна в програмі для обліку БукКіпер

Рис. 4. Прибуткова накладна

3. Складаємо Звіт підзвітної особи, де у відповідних рядках вказуємо призначення авансу, на що були витрачені кошти, контрагента, у якого були придбані товари, суму, а також вид витрат — «Придбання товарів та послуг».

Звіт підзвітної особи

Рис. 5. Звіт підзвітної особи

Після проведення документу БукКіпер відобразить у Звіті підзвітної особи раніше видані або, як в нашому випадку — перевитрачені суми. Безпосередньо Звіт має діючу форму, і його можна надрукувати.

4. На підставі проведеного Звіту підзвітної особи складаємо операцію з видачі грошових коштів (або готівкою, або безготівково).

Платіжне доручення

Рис. 6. Платіжне доручення

Нагадаємо, що користувачі БукКіпер, які також є клієнтами Приват24 для бізнесу можуть обмінюватись банківськими документами в режимі реального часу. Як налаштувати зв'язок клієнт-банку з бухгалтерською програмою можна дізнатися тут.

5. Для контролю взаєморозрахунків з підзвітною особою будуємо звіт за 372 рахунком.

Звіт Реєстр документів

Рис. 7. Реєстр документів

Приклад 2

Співробітнику було видано 7 000 гривень на відрядження. Частина цих коштів була витрачена на квитки, частина — на проживання в готелі і, звичайно, — добові. Після закінчення відрядження працівник надав підтверджувальні документи, а надлишкову суму повернув в касу.

1. Видачу підзвітних коштів проводимо Видатковим ордером.

Видатковий касовий ордер

Рис. 8. Видатковий касовий ордер

Всі касові документи в БукКіпер мають діючу форму, їх можна роздрукувати. Одночасно програма для обліку автоматично заповнює касову книгу, листки якої, в разі необхідності, теж можна надрукувати.

2. Складаємо Звіт підзвітної особи, де вказуємо всі витрати співробітника.

Звіт про використання підзвітних оштів

Рис. 9. Звіт про використання підзвітних коштів

3. В правій частині робочого вікна Звіту є функції, за допомогою яких можна скласти операції з придбання товарів, послуг. зокрема, квитки та проживання в готелі проведемо Актами.

Акт виконаних робіт в бухгалтерській програмі БукКіпер

Рис. 10. Акт виконаних робіт в бухгалтерській програмі БукКіпер

4. Повернення надлишково виданих коштів проводимо на підставі Звіту підзвітної особи Прибутковим ордером.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

5. Проведений Звіт підзвітної особи автоматично закриє заборгованість перед постачальниками (в нашому випадку — це Укрзалізниця та готель, де проживав співробітник).

Оборотна відомість по розрахунках з контрагентами

Рис. 11. Оборотна відомість по розрахунках з контрагентом

Всі клієнти, які працюють в БукКіпер безкоштовно отримують консультацію по обліку в програмі. Якщо у вас є питання щодо функціональних можливостей онлайн сервісу, або ви не знаєте як провести ту, чи іншу операцію, звертайтеся в службу підтримки користувачів.

E-mail: support@bookkeepertech.com

Telegram: @BookKeeper_Support_bot

Viber: BookKeeper Support

Багатоканальні телефони служби підтримки:

+38 067 250 8485;

+38 044 333 9579;

+38 050 446 0110

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам