fbpx

Альтернативні ініціативи: зменшення ПДФО та ЄСВ на зарплати програмістів

fop it bookkeeper

14 березня у Верховній раді депутати зареєстрували законопроект № 10094-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції». Документом передбачається тимчасово, до 1 січня 2025 року, дозволити суб’єктам індустрії програмної продукції застосовувати особливий пільговий порядок оподаткування зарплати та інших доходів, що нараховуються найманим працівникам — програмістам, посади яких відповідають підкласу 2132 згідно з Державним класифікатором професій. А саме:

1. Ставка ПДФО на рівні 9%.

При виконанні умови, що місячна сума нарахованого ПДФО не може бути меншою за розмір податку, обрахованого за ставкою 18% з двократного розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня податкового року.

У 2019 році ця сума становить 1 502 грн. = 4 173 грн. х 2 х 18%.

Одночасно законом встановлені критерії визначення «суб’єкта індустрії програмної продукції». Для отримання такого статусу, питомий дохід від провадження економічної діяльності, що відноситься до індустрії програмної продукції, має бути не меншим 70% від загального доходу, що одержує суб’єкт господарювання. Також наводиться перелік видів економічної діяльності, якими має право займатися суб’єкт галузі ІТ.

Якщо контролюючий орган встановить невідповідність суб’єкта діяльності встановленим критеріям, за весь такий період буде проведено перерахунок ПДФО із зарплати програмістів. Недоутриману суму податку, розраховану із застосуванням загальних правил, визначених ІV розділом ПКУ, слід буде перерахувати до бюджету.

2. Ставка ЄСВ на рівні 5%.

Також повинна виконуватись умова, що сума ЄСВ із зарплати програмістів не може бути меншою за розмір єдиного внеску, розрахований за ставкою 22% з двох мінімальних зарплат (у 2019 році становить 1 837 грн.). А гранична сума ЄСВ — не більше від 22%, що нараховується на 15 мінімальних зарплат (у 2019 році — 13 770 грн.).

Таким чином, 5% ЄСВ можна буде сплачувати із доходів, розмір яких становить від 6 до 66 мінімальних заробітних плат.

При розрахунку пенсії за відповідні місяці, буде враховуватись зарплата, розрахована виходячи із фактично сплаченого ЄСВ та ставки внеску 22%. Тобто, при зарплаті 40 000 грн., на яку було нараховано ЄСВ в розмірі 2 000 грн., для розрахунку пенсії буде враховуватись зарплата 9 090 грн. = 2 000 / 22 х 100%.

Автори законопроекту вважають, що його прийняття стимулюватиме розвиток вітчизняної ІТ-галузі та підвищить її конкурентоспроможність й привабливість для іноземних замовників. Також сприятиме мінімізації тіньових виплат зарплат українськими компаніями.

Документ є альтернативою законопроекту № 10094 («Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні)»), про який ми писали раніше. В разі прийняття закону, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ми слідкуємо за змінами в ПКУ, та всі новації вчасно втілюємо в сервіс для бухгалтерського обліку BookKeeper. Оновлення бухгалтерії здійснюється щотижня, автоматично, без завантаження додаткових програм чи файлів.

Серед переваг хмарної бухгалтерії: швидкість, мобільність, захищеність та можливість працювати з будь-якого місця, де є інтернет.

Долучайтесь до спільноти наших користувачів та слідкуйте за новинами в блозі.
Всім даруємо перший місяць безкоштовної роботи.

BookKeeper: працюйте вільно, працюйте з задоволенням!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам