fbpx

Декретні виплати ФОП

Декретні виплати ФОП БукКіпер

Всі ФОП України, які зареєстровані у Фонді соціального страхування та сплачують ЄСВ, при втраті працездатності можуть розраховувати на допомогу від держави. Вагітність та пологи — не виключення, і такі виплати називають «страховими».

Одноразова страхова виплата при вагітності та пологам надходить на рахунок ФОП всією сумою. Її розмір становить приблизно 17 000 гривень, але розраховується в індивідуальному порядку.

Щоб отримати страхову виплату при вагітності та пологам, ФОП слід подати до свого районного відділення Соцстраху наступні документи:

 • 1. Лікарняний листок. Його можна отримати в жіночій консультації за місцем ведення вагітності. В ньому вказується кількість днів, на які ФОП звільняється від роботи, і період декретної відпустки. Ця інформація є підставою для подальшого складання заяви в Соцстрах.
 • 2. Довідка із податкової. Для отримання страхової виплати ФОП, потрібно підтвердити сплату ЄСВ за останній рік до виходу в декрет. Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості по ЄСВ, слід особисто звернутись до податкової за місцем прописки, і в канцелярії написати заяву про отримання такого документу.

Заява складається в довільній формі, наприклад:
Кому: ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Кого: ФОП ПІБ, ІПН, адреса і номер телефону
Прошу надати мені довідку про сплату ЄСВ за 2019 рік.

Співробітники канцелярії передадуть заяву на розгляд керівництва, а вам видадуть номер звернення і контактний телефон, за яким можна дізнатись про статус обробки заяви. Термін розгляду — до 30 календарних днів. Процес можна прискорити, особисто звернувшись до завідувача канцелярії і пояснивши привід отримання довідки.

Довідку буде надіслана поштою.

 • 3. Форма ОК-5. В документі, який видає Пенсійний Фонд, міститься інформація про трудовий стаж та всі відрахування, які були здійснені до Пенсійного фонду.
  Отримати документ можна в Пенсійному фонді (за наявності паспорту та ІПН) або через Особистий кабінет платника податку, подавши відповідне електронне звернення.
 • 4. Рахунок для соціальних виплат. Для отримання декретних виплат потрібно відкрити спеціальний корпоративний соціальний рахунок, який починається з 2604.
  Відкрити його можна в будь-якому відділенні банку. Клієнти Приватбанку можуть скористатися послугою відкриття рахунку онлайн. Для цього в старому інтерфейсі особистого кабінету Приват24 слід перейти в меню «Рахунки» — «Відкриття рахунку». І в заявці на відкриття нового рахунку вказати його тип «Рахунок для соціальних виплат».
 • 5. Заява-розрахунок для надання матеріального забезпечення застрахованим особам.
  Сума соціальної виплати при вагітності і пологам залежить від розміру ЄСВ, які були сплачені ФОП за останні півроку. Сума розраховується, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати у періоді, на який припадає декрет (в 2019 році це 4 173,00 грн.) і кількості декретних днів (як правило, 126-180 днів).

Приблизна формула розрахунку суми страхових виплат:
Сума страхової виплати = (середньоденний дохід (сума мінімальних зарплат за останні півроку) / кількість календарних днів за останні півроку) х кількість декретних днів

Заява-розрахунок до Соцстраху подається разом зі всіма зібраними документами.

Термін надходження коштів складає від 10 до 30 днів.

Щоб скористатися зарахованими коштами, їх спочатку слід перевести з соціального рахунку на поточний. В платіжному дорученні на перерахування страхової виплати вказується:
● джерело походження коштів: «виплата декретних, без ПДВ за період (вказаний у лікарняному листку)»;
● суми і дати сплати ЄСВ за це період: «920 грн. від 10.07.2019 і 918 грн. від 15.08.2019».

Таким чином, ви відзвітуєтесь перед фіскальною службою про отримання неоподаткованої соціальної виплати.

Не забудьте відзвітуватись і перед Соцстрахом. В заяві-розрахунку для надання матеріального забезпечення є Додаток 2, який заповнюється і подається в Соцстрах особисто застрахованою особою або поштою в 10-тиденний термін з моменту отримання коштів.

В разі продовження лікарняного на термін у два тижні, також передбачено страхові виплати (в 2019 році приблизно 2 000 гривень). Для їх отримання в Соцстрах подається заява-розрахунок, новий лікарняний листок та банківські квитанції, що підтверджують сплату ЄСВ за період декретної відпустки.

Нагадаємо, що облік та складання звітності ФОФ зручно проводити в бухгалтерській програмі БукКіпер. Онлайн бухгалтерія дозволяє працювати з будь-якого сучасного пристрою з підключенням до інтернету: з ноутбука, планшета або смартфону. В сервісі реалізовані всі необхідні первісні документи належної форми, які можна зберегти, експортувати та надрукувати. Звітність складається автоматично на підставі проведених операцій та розрахованих податків за період.

Кожному користувачу надається місяць безкоштовної роботи!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам