В новій версії онлайн сервісу для обліку BookKeeper з’явився новий квартальний звіт з ПДФО, ВЗ та ЄСВ (J(F)0500106), а також 3 додатки для роботодавців:
- Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам — Д1 (по суті це таблиця 6, яка була раніше в звіті з ЄСВ);
- Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб на військового збору — 4ДФ (повністю відповідає 1ДФ з оновленим виглядом);
- Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби — Д5 (є повною копією таблиці 5 звіту з ЄСВ).
Кожен з додатків формується за наявності подій для відображення у ньому. Практично у кожного роботодавця звіт міститиме сам Розрахунок та 2 додатки до нього: Д1 і 4ДФ. А ось Д5 формують лише у випадках, коли у роботодавця відбулись кадрові зміни.
З чого почати заповнення об’єднаного звіту для роботодавців?
Як і раніше, показники і власне Розрахунку, і Додатків до нього бухгалтерська програма БукКіпер заповнює автоматично. Для цього в розділі «Звітність» оберіть «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум отриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» (J0500106) і вкажіть квартал.
Рис. 1. Вибір звіту в бухгалтерській програмі БукКіпер
Безпосередньо в звіті натисніть «Заповнити», а далі переходьте до заповнення додатків. Краще всього почати з 4ДФ (з ПДФО та ВЗ), потім трудовий Д5 (якщо є там, що відобразити), а потім Д1.
Рис. 2. Вибір додатка до об’єднаного звіту
Як заповнити 4ДФ до об’єднаної зарплатної звітності?
За звітний квартал подається три додатки 4ДФ («Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору») — за перший, другий і третій місяці кварталу. Для цього в рядку 02 заповнюється окремо за кожен місяць і «1», «2» і «3» проставляється відповідно номера місяця.
В програмі для обліку БукКіпер присутні три форми цього додатку окремо для кожного місяця.
Рис. 3. Заповнення додатка 4ДФ за березень 2021 року в онлайн бухгалтерії Буккіпер
В графі 04 вказується кількість осіб, яким було нараховано дохід за ознакою 101(трудові договори). А в графі 05 вказується кількість осіб, яким було нараховано дохід за ознакою 102 (цивільно-правові договори).
Розділ І 4ДФ майже аналогічний розділу І добре відомої форми 1ДФ. Однак ключова відмінність у додатку 4ДФ — потрібно також показувати суми ВЗ персоніфіковано по кожній особі, якій було виплачено дохід. Всі інші показники залишаються незмінними.
В графі 3а вказується дохід, нарахований фізичній особі в місяці, за який складається додаток. Дохід вказується окремо за кожною ознакою доходу.
В графі 3 вказується сума фактично виплаченого податковим агентом доходу фізичній особі у місяці, за який заповнюється додаток. Але щодо зарплати діє окреме правило: зарплата за звітний місяць, що виплачується в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той звітний місяць, у якому вона відображена. Наприклад, в 4ДФ за січень — зарплата, нарахована в січні і виплачена в лютому, в 4ДФ за лютий — зарплата, нарахована в лютому і виплачена в березні.
Графа 7 заповнюється щодо працівників, яких було прийнято на роботу у звітному місяці, графа 8 — щодо працівників, звільнених у звітному місяці. В разі неодноразового прийняття та звільнення працівника у звітному місяці, про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи цієї особи зустрічається звітному місяці.
Графи 7 та 8 не заповнюються щодо договорів ЦПХ.
Графа 10 заповнюється лише для звітного та нового та уточнюючого розрахунків у випадку виправлення раніше поданої звітної інформації.
Рис. 4. Розділ І 4ДФ
Розділ ІІ призначений для відомостей щодо оподаткування процентів, виграшів, призів у лотерею. Ці дані вказують лише податкові агенти, які є банківськими и іншими фінансовими установами а також оператори лотерей.
Крім того в цьому розділі передбачені рядки щодо сум ВЗ. Однак показники заповнюються лише у випадках, якщо потрібно виправити помилки за період до 2021 року, оскільки з 1 січня дані щодо ВЗ вказується у формі 4ДФ не узагальнено, а персоніфіковано. Тож при поданні звітного Розрахунку показники розділу ІІ не заповнюються.
Рис. 5. Розділ ІІ 4ДФ
Після того як ви заповните додаток за певний місяць, проведіть його і починайте заповнювати додаток за наступний місяць.
Як заповнити Д5 до об’єднаного звіту?
Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби (Д5) формується за квартал без розбивки по місяцям. Додаток формують лише, якщо протягом кварталу було:
- укладено або розірвано трудовий договір (договір ЦПХ) із застрахованою особою
- укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка працевлаштована на нове робоче місце
- особі надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами
- особі надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х або 6-тирічного віку
також з’явились нові підстави для подання Д5:
- особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого платника єдиного внеску
- особу призначено на нову посаду
Якщо нічого з переліченого у звітному кварталі не відбувалось, формувати Д5 не потрібно.
Додаток в багато чому нагадує таблицю 5 Звіту з ЄСВ, і заповнюється він аналогічно. Однак в таблиці з’явились нові графи, які бухгалтерська програма БукКіпер також заповнює автоматично:
- 11 «Внутрішній сумісник (1 — так, 2 — ні)»
- 12 «Переведено, призначено на іншу посаду або роботу, переміщено до іншого підрозділу (1 — так, 2 — ні)»
Рис. 6. Приклад заповнення таблиці Д5 в програмі для обліку БукКіпер
Для автоматичного заповнення додатка, натисніть «заповнити», а потім проведіть його.
Як заповнити Д1 до об’єднаного звіту?
Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам (Д1) подається щоквартально, але в розрізі місяців в кварталі. Тобто у роботодавця буде 3 додатка за квартал.
Якщо платник ЄСВ у звітному кварталі не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством – додаток Д1 за такий квартал не подається.
Рис. 7. Д1 за березень 2021 року
Д1 практично є копією таблиці 6 Звіту з ЄСВ, і заповнюється він аналогічно. Як і звіт з ЄСВ, більшість граф цього додатку програма для обліку БукКіпер також заповнює автоматично на підставі зарплатних відомостей та інших кадрових документів.
Найбільш суттєва різниця між Д1 та звітом з ЄСВ полягає у тому, що таблиця Д1 містить графу 25, яка заповнюється тільки для «Звітного нового» (при коригуванні сум внеску та реквізитів) та «Уточнюючого» (виключно при коригуванні реквізитів) додатку.
В цій графі відображається ознака «0», якщо рядок потрібно ввести, а ознака «1», якщо рядок потрібно виключити. Тобто, тепер маємо уніфікацію порядку виправлення помилок з ЄСВ, ПДФО та військового збору (виправлення помилок буде здійснюватися, як у формі № 1ДФ).
Рис. 8. Приклад заповнення таблиці Д1 зарплатної звітності
Після проведення всіх додатків поверніться безпосередньо Розрахунку та проведіть його.
Розрахунок (об’єднаний звіт) з ПДФО та ЄСВ: що слід знати?
Відомості у Розрахунку відображаються з розбивкою по місяцям. Для кожного рядка інформація (будь-то середньооблікова кількість працівників, загальна сума нарахованого доходу, або суми податків) деталізується за трьома колонками — відповідними місяцями звітного періоду.
Рис. 9. Розрахунок (об’єднаний звіт) з ЄСВ та ПДФО для роботодавців в програмі для обліку БукКіпер
Розділ І Розрахунку формується на підставі інформації, наведеної в додатках Д1, а оскільки програма БукКіпер автоматично заповнює рядки, проблем із складанням звіту у вас не виникне. Всі звіти ви можете зберегти у форматі xml для подання через електронний кабінет платника податків. Користувачі, які також використовують програму Соната, можуть миттєво імпортувати звіт в цей сервіс. Бажаємо вам швидкої здачі звіту!