fbpx

Правда та міфи про випробувальний термін

viprobuvalniy termin bookkeeper

Відповідно до ст. 26, 27 і 28 КЗпП, при прийнятті на роботу працівника, за угодою сторін може бути встановлений випробувальний термін, за результатами якого буде перевірена відповідність працівника роботі, яка йому доручається. На період випробувального терміну на співробітника розповсюджуються всі норми та гарантії трудового законодавства.

Якщо протягом випробувального терміну роботодавець виявляє, що працівник не відповідає посаді та обов’язкам, які йому доручені, він може розірвати трудові відносини з робітником, повідомивши йому про це мінімум за три дні до звільнення. По суті це єдина, але досить суттєва перевага укладання трудових відносин з випробувальним терміном.

Строк випробування не може бути довшим за три календарних місяці. В деяких випадках, за угодою профсоюзної організації, цей строк може бути встановлений до шести місяців. Для працівників, професії яких Класифікатором професій визначені як «робітник», випробувальний термін не може бути довшим за один календарний місяць.

Строк випробувального терміну має бути вказано в Наказі про прийняття на роботу (розпорядженні), з яким ознайомлюють працівника під підпис, та трудовому договорі. Після завершення визначеного терміну подовження випробування не можливе.

Якщо після завершення випробувального терміну, робітник продовжує працювати це прирівнюється до того, що він успішно пройшов випробування, і з ним можна розірвати трудові відносини лише на загальних підставах, як того вимагає КЗпП.

Відповідно до ст. 26 КЗпП, випробування не встановлюється при прийнятті на роботу наступним працівникам:

  • особам, які не досягли 18 років;
  • випускникам навчальних закладів;
  • особам після служби в армії;
  • інвалідам;
  • вагітним жінкам;
  • одиноким матерям, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
  • працівникам на сезонні роботи та іншім особам.

Випробувальний термін без приймання на роботу або без оплати праці вважається порушенням трудового законодавства. В разі виявлення порушення на підприємство накладається штраф в розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного такого працівника.

В онлайн бухгалтерії БукКіпер ви можете скласти всі потрібні розрахунки по заробітній платі та створити Накази чинної форми. Всі документи можливо надрукувати.

Як це працює:

В розділі «Персонал» переходимо в елемент меню «Кадри», де створюємо Наказ про прийняття на роботу. Для цього використовуємо функцію «+ Нова операція» та обираємо «Прийняття на роботу»

Заповнити картку фізичної особи можемо безпосередньо через робочу форму наказу у рядку «Співробітник».

Прийняття на роботу з випробувальним терміном БукКіпер

В бухгалтерській програмі вбудовано довідник професій, відповідно до Класифікатору. Вказуючи посаду нового співробітника, використовуємо довідник.

Прийняття на роботу з випробувальним терміном БукКіпер

Заповнюємо всі обов’язкові поля документу

Прийняття на роботу з випробувальним терміном БукКіпер

В разі прийняття на роботу працівника з випробувальним строком, відмічаємо це надрукованого документа і вказуємо термін.

Прийняття на роботу з випробувальним терміном БукКіпер

Аналогічно до створення Наказу про прийняття на роботу, складаємо Наказ про звільнення. Обираємо відповідний документ і вказуємо співробітника. Якщо звільнення відбувається протягом періоду випробування, вказуємо цю причину у рядку «Підстава»

Прийняття на роботу з випробувальним терміном БукКіпер

Реєструйтесь в BookKeeper і вже зараз оцініть можливості швидкої сучасної бухгалтерії онлайн.

Новим користувача даруємо місяць безкоштовної роботи!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам