fbpx

Розрахунки готівкою: про що слід пам’ятати

rozrahunok gotivkoyu bookkeeper

Пунктом 6 розділу 2 Постанови від 29.12.2017 № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» суб’єктам господарювання (в т. ч. ФОП на загальній та спрощеній системах оподаткування) встановлено ліміт максимальної суми готівкових розрахунків. А саме: граничний розмір розрахунків з фізичними особами складає до 50 000 гривень включно; з іншими суб’єктами господарювання — до 10 000 гривень (включно).

Обмеження стосуються операцій по розрахунках за товари, роботи та послуги, а також видачі та поверненні фінансової допомоги. Якщо сума господарської операції з контрагентом перевищує встановлений ліміт, її можна провести наступними способами:

  • Суму, що не перевищує дозволений максимум — оприбуткувати готівкою, а різницю — перерахувати на розрахунковий рахунок (в т. ч., скориставшись послугами каси банку).
  • Суму розбити на частини та вносити кошти протягом кількох днів. Наприклад, якщо вартість реалізованих товарів (послуг) покупцю — фізичній особі складає 60 000 грн., 30 000 грн. оприбуткувати сьогодні, а залишок — наступного дня.

Обмеження стосуються розрахунків з однією конкретною фізичною особою, або з одним суб’єктом господарювання. Тобто, в один день можна провести необмежену кількість розрахунків з покупцями, лише слідкуючи за тим, щоб сума кожної готівкової операції не перевищувала 10 000 гривень (для суб’єктів господарювання) та 50 000 (для фізичних осіб).

Статтею 163 (примітка 15) Кодексу України про адміністративні правопорушення за перевищення граничного ліміту розрахунків готівкою за (!!) реалізовані товари, роботи та послуги передбачена адміністративна відповідальність:

  • штраф в розмірі від 1 700 до 3 400 гривень — в разі виявлення першого порушення;
  • штраф в розмірі від 8 500 до 17 000 гривень — якщо протягом року буде виявлено повторне аналогічне порушення.

Якщо порушення не має постійного характеру (триваюче правопорушення), штраф може бути застосований лише протягом двох місяців від дати здійснення операції.

Обмеження не стосуються надходжень із використанням платіжних карт, терміналів самообслуговування, інтернет банкінгу, розрахунків через касу банку, а також розрахунків за заробітною платою, з бюджетами та державними цільовими фондами, добровільних пожертвувань, благодійної допомоги й видачі авансових коштів під звіт.

Вести бухгалтерський облік, складати і подавати звітність ФОП легко та зручно в бухгалтерській програмі BookKeeper. Сервіс з хмарним розміщенням гарантує надійність збереження та безпеку ваших даних. Інтерфейс побудований за принципом UX, тобто — перевіреного досвіду користувачів. БукКіпер буде зрозумілим навіть користувачам, у яких до цього часу не було досвіду роботи в бухгалтерських програмах.

Після реєстрації в BookKeeper, ви гарантовано отримаєте місяць безкоштовного тест-драйву!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам