fbpx

Вся правда про онлайн бухгалтерію в «хмарі»

бухгалтерия в облаке Буккипер

Робота в BookKeeper здійснюється в онлайн режимі. І сервіс, і обліковані дані користувачів (документи, інформація та інше) зберігаються в хмарному сховищі компанії Microsoft. На відміну від програмного забезпечення, встановленого на персональному комп’ютері, бухгалтерський сервіс онлайн має ряд переваг, що якісно впливають на ефективність роботи підприємства. В статті розповімо, що таке хмарне розміщення та які особливості воно має.

Що таке «хмара»

Хмара — це певна модель надання та використання ресурсів і сервісів інформаційних технологій, та управління ними. Використовуючи ресурси віддаленого сервера з будь-якого пристрою із підключенням до інтернету, можна здійснювати складні обчислення та опрацьовувати дані, що містяться на цьому сервері.

Традиційні бухгалтерські програми (такі як 1С, Акцент тощо), які встановлюють на персональному комп’ютері, на ньому виконують всі операції. Завдяки хмарному забезпеченню, центр обробки даних знаходиться за межами компанії, а всі результати роботи користувачі онлайн бухгалтерії БукКіпер бачать на своїх екранах.

Переваги хмарного розміщення

  • Зменшення витрат компанії
    Зазвичай компанії використовують 15% від потужностей власних серверів. В певні періоди з’являється потреба в додаткових ресурсах. Отже, сервери або простоюють, або не справляються з навантаженням. Використовуючи бухгалтерський сервіс в хмарі, вирішується не тільки ця зайва трата ресурсів. Зменшуються постійні витрати на обслуговування та оновлення обладнання і програмного забезпечення, а також на оплату праці ІТ-персоналу.
  • Для роботи не потрібна потужна техніка
    Через те, що вся інформація зберігається у «хмарі», потужний дорогий комп’ютер не потрібний. Для того, щоб розпочати роботу в онлайн бухгалтерії, достатньо мати бюджетний комп’ютер, ноутбук, планшет, або смартфон з можливістю підключення до інтернету.
  • Автоматичне оновлення сервісу
    Будь-які зміни в податковому кодексі та законах своєчасно знаходять своє місце у функціоналі БукКіпер. Всі нові операції, документи та можливості в будь-який момент доступні користувачам при вході у сервіс. Аби працювати в оновленій версії онлайн бухгалтерії, робити щось спеціально не потрібно.
  • Мобільність
    Робота в бухгалтерському сервісі можлива з будь-якого місця, де є інтернет. Це дозволяє працювати не тільки в офісі (як передбачають бухгалтерські програми, що встановлюються на комп’ютері), але й вдома, у відрядженні, за кордоном. Одночасно вирішується проблема постійного доступу до будь-якої документації, звітності та облікових даних.
  • Сумісність з будь-якою операційною системою
    Доступ в «хмарний» сервіс відбувається через браузери, які однаково встановлюються на операційні системи Windows, MAC та Linux.
  • Безмежний об’єм пам’яті для зберігання облікових даних
    Для користувачів, які встановлюють бухгалтерські програми на ПК, забезпечення вільного місця на жорсткому диску — є актуальною проблемою. Працюючи в «хмарі», питання вирішується. І бухгалтерський сервіс BookKeeper, і проведені облікові документи зберігаються на віддалених серверах з майже безмежним об’ємом вільної пам’яті. Додатковою перевагою є захищеність інформації від її втрати, або викрадення.
  • Прискорення обміну інформацією між співробітниками
    Скорочується час на обмін інформацією між співробітниками компанії. Всі нові документи та внесені до них зміни доступні для перегляду в режимі реального часу.

Попри суттєві переваги хмарного розміщення, однією з перешкод масового переходу до зручного онлайн сервісу є розповсюджений страх втратити доступ до облікових даних, або викрадення (знищення) інформації. Однак, і до цих ризиків більш схильні корпоративні системи, аніж хмарні.

Правда про безпеку даних в хмарному сервісі

Будь-яка хмарна інфраструктура має декілька рівнів захисту, кожен з яких захищає інформацію від різного типу замахів.

  • Захист інформації на фізичному рівні
    Хмарний провайдер зберігає інформацію своїх користувачів в дата-центрах з кількома параметрами фізичної охорони та відеоспостереження. Доступ на територію і в приміщення центрів обробки даних розмежовано навіть для співробітників компанії Microsoft.
    Навіть, якщо зловмиснику і вдасться потрапити до серверної, заподіяти фізичну шкоду серверам, або інформації, яка на них зберігається, неможливо. Серверні стійки, вага яких значно більша офісних, є не підіймальні для людини, і викрасти їх неможливо. Інформація користувачів (з обов’язковим резервним копіюванням) ніколи не зберігається на одному сервері. Тому ймовірність її видалення, або пошкодження, навіть в результаті стихійного лиха, близька нулю.
    Цього не можна стверджувати про офіси невеликих компаній, куди потрапити, щоб викрасти, або знищити сервер, легше. Кваліфікація персоналу, який обслуговує офісні сервери, нижча ніж у співробітників великих дата-центрів. А в самому офісі встановити потужне обладнання, яке перешкоджатиме фізичному пошкодженню серверу в результаті перепаду напруги, пожару, або затоплення, майже неможливо.
  • Шифрування трафіку
    В процесі передачі інформації між браузером і сервером, дані шифруються за допомогою https-протокола із застосуванням SSL-сертифіката. Це забезпечує надійний захист інформації від спроб аналізаторів трафіку його перехопити.
  • Захист від DDoS-атак
    DoS-атака (Denial of Service — «відмова в обслуговуванні») — це хакерська атака на корпоративні сервери, системи та хмарні структури. Її суть полягає в здійсненні численних одночасних запитів до системи, через що виникає перевантаження сервісу, і сумлінні користувачі не можуть отримати доступ до системних ресурсів (серверів) та скористатися послугами сервісу.
    Компанія Microsoft володіє надлишковими каналами зв’язку з шириною пропускання в десятки та сотні Гб/с з територіально рознесеним виходом в інтернет, а також велику кількість апаратних маршрутизаторів. Тому хмарний провайдер бере на себе весь трафік, фільтрує його, а до бухгалтерського сервісу доставляє лише легітимний трафік.
    Корпоративні системи, у яких потужності та можливості значно менші, майже не здатні протистояти DDoS-атакам.
  • Захист від злому/крадіжки акаунта
    Зламати хмарну інфраструктуру зовні (через мережеві з’єднання) набагато складніше, дорожче і довше, ніж корпоративний сервер. Адже хмарний провайдер, для захисту від хакерських атак, використовує потужне, дороге обладнання, яке не можуть собі дозволити більшість компаній.
    При реєстрації в БукКіпер, всі клієнти проходять двофакторну авторизацію, що також забезпечує захист інформації користувачів від дій зловмисників. Співробітники компанії БукКіпер не мають доступу до даних наших клієнтів. Ми гарантуємо конфіденційність інформації користувачів, та не використовуємо її у власних цілях.

Для захисту акаунта слід особисто дотримуватись техніки безпеки, та не передавати логін та пароль доступу до BookKeeper стороннім особам.

Щоб захистити ваші персональні дані, дотримуйтесь наступних простих правил

  • Створюючи пароль, використовуйте складну комбінацію чисел і літер.
  • Якщо на вашу пошту надійшов файл, навіть від знайомої особи, перш ніж його відкрити, або завантажити, перевірте на віруси.
  • Якщо ви працюєте в БукКіпер з чужого комп’ютера, після закінчення роботи не забувайте розлогінитись.
  • Не довіряйте неперевіреним Wi-Fi-з’єднанням, які не запитують пароль. Часто саме такі мережі зловмисники використовують для крадіжки даних користувачів.
  • Не зберігайте важливу інформацію на загальнодоступному комп’ютері.
  • Не залишайте без нагляду комп’ютер з важливими даними на екрані.
  • Не встановлюйте на комп’ютер програмне забезпечення з невідомих сайтів.
  • Не використовуйте Internet Explorer. Існує безліч швидших та безпечніших браузерів.
  • Пам’ятайте: банки, сервіси та магазини ніколи не надсилають листи з проханням відправити їм ваш пароль, номер банківської карти, пін-код, або повідомити інші особисті дані. Всю цю інформацію можна вносити тільки на безпечних сайтах.
  • Захищені сторінки введення інформації будь-якого сумлінного сервісу починаються з «https://», поруч з яким зображено закритий замок.

Для тих, хто ще не знайомий з функціоналом бухгалтерського сервісу БукКіпер, ми надаємо безкоштовний місяць роботи.
Для реєстрації в BookKeeper переходьте за посиланням.

БукКіпер: сучасні технології для вашого успіху!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам