fbpx

Як здійснюється контроль валютних операцій

Як здійснюється контроль валютних операцій - Буккіпер

Із прийняттям Закону «Про валюту та валютні операції», спостерігаємо послаблення процедури валютного нагляду. Зокрема, нова система валютного регулювання скасувала контроль за операціями на суми до 150 000 гривень. Однак вимоги валютного законодавства щодо строків розрахунків за експортно-імпортними операціями слід дотримуватись. Стаття буде корисна підприємцям, які ведуть облік в бухгалтерській програмі БукКіпер самостійно, без залучення юристів, та бажають уникнути штрафів.

Що слід знати про граничний строк розрахунків ЗЕД

7 лютого Постановою №5 НБУ збільшив граничний строк розрахунків до 365 днів із 180, які діяли до набрання чинності такої постанови. Нові строки розрахунків поширюються на незавершені операції у сфері ЗЕД, за якими до 7 лютого 2019 року не встановлено порушення строку розрахунків 180 днів. І надалі ці операції контролюються на дотримання строку в 365 днів з урахуванням того строку, що минув до 7 лютого.

Нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків здійснює обслуговуючий банк у наступних випадках:

  • ви здійснюєте експорт товарів або послуг на умовах постоплати;
  • імпортуєте товари або послуги на умовах передплати.

Відлік строку граничних термінів розрахунків починається:

  • з наступного календарного дня після дати оформлення документа, що підтверджує постачання для експортної операції;
  • з наступного календарного дня після оплати для операції з імпорту.

Банк завершує здійснення валютного нагляду:

  • якщо сума незавершених за операціями з експорту та імпорту не перевищує 150 000 гривень;
  • у разі експорту — після зарахування на поточний рахунок резидента в банку грошових коштів;
  • у разі імпорту — після отримання інформації про здійснення поставки.

Як здійснюється валютний контроль на практиці

Валютний нагляд — це система заходів МФУ та ДФС, спрямованих на забезпечення дотримання суб’єктами валютних операцій та уповноваженими особами валютного законодавства. НБУ контролює банки та фінансові установи, ДФС — резидентів та нерезидентів, що здійснюють валютні операції.

Обслуговуючий банк контролює експортні та імпортні операції свого клієнта та про виявлені порушення інформує ДФС. На підставі отриманої інформації, ДФС проводить перевірку, і на операції з порушенням нараховує пеню.

Відповідальність за порушення строків розрахунків резидентами визначена п. 5 ст. 13 Закону Про валюту та валютні операції: за кожен день прострочення нараховується пеня в розмірі 0,3% від суми неодержаних грошових коштів.

Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми недоодержаних грошових коштів за договором або вартості недопоставленого товару (послуг).

Всім користувачам онлайн бухгалтерії BookKeeper рекомендуємо погоджувати строки оплат та постачання в договорах, і встановлювати їх раніше, ніж граничні терміни НБУ. Якщо це можливо, у випадку порушення граничних строків і застосування до вас санкцій, прописувати компенсацію вам пені клієнтом (або постачальником).

Інформуємо, що в онлайн бухгалтерії БукКіпер можливо вести облік ЗЕД. Для цього в BookKeeper реалізовано: виставлення інвойсу, експорт/імпорт товарів, робіт, послуг, відображення курсів валют в розрізі дат, облік банківських операцій в іноземній валюті, розрахунок курсових різниць за монетарними статтями та інші операції.

В бухгалтерській програмі присутні необхідні звіти всіх систем оподаткування. Інформація до звітів потрапляє автоматично на підставі проведених операцій. Також до звітів можна внести зміни в ручному режимі.

Кожен звіт можна зберегти у форматі xml та подати до ДФС будь-яким зручним способом. Для клієнтів, які також користуються програмою Соната, відправка звіту до контролюючих органів можлива шляхом натисканням двох клавіш, і не займає більше ніж хвилина.

Новим користувачам даруємо 30 днів безкоштовного тест-драйва. При оплаті за 6 та 12 місяців — надаємо місяць або два (відповідно) безкоштовно!

Реєструйтеся в БукКіпер та відчуйте переваги сучасної онлайн бухгалтерії!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам