fbpx

1ДФ: відображаємо поворотну фінансову допомогу

fin dopomoga bookkeeper

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ, поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами та є обов’язковою до повернення. Фактично, поворотна фінансова допомога є позикою.

Відповідно до ст. 1046 ЦКУ, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж кількості.

Ні в першому, ні в другому визначенні обмежень щодо сторін договору фіндопомоги немає. Отже, суб’єкт господарювання може надавати позику іншим юридичним і фізичним особам (в тому числі не працівникам підприємства) та від них отримувати поворотну фінансову допомогу.

Одночасно суми наданої позики фізичним особам позики та повернутої фіндопомоги мають бути вказані у звіті 1ДФ з відповідними кодами ознак доходів. Розберемо як проводити ці операції в БукКіпер.

  • Надання фізичній особі поворотної фінансової допомоги

Позика може надаватися як готівковими так і безготівковими коштами. При надання готівки, слідкуйте, щоб сума готівки не перевищувала дозволеної границі. Відповідно до Постанови від 06.06.2013 р. № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою», максимальний розмір розрахунків встановлений на рівні: 10 000 гривень (включно) — з юридичними особами; 50 000 гривень (включно) — з фізичними особами.

Проводимо операцію в BookKeeper.

В розділі Бухгалтерія переходимо в пункт вертикального меню «Каса» та створюємо Видатковий ордер. У відкритому документі у вікні «Операція» обираємо «Надання короткострокової поворотної допомоги» і заповнюємо касовий ордер належними реквізитами:

Поворотна фінансова допомога БукКіпер

Одночасно з цим у звіті 1ДФ відображаємо виплату неоподаткованого доходу із ознакою «153» (відповідно до ст. 165 ПКУ).

Переходимо в розділ Звітність та обираємо звіт 1ДФ. В документі натискаємо «Заповнити», після чого BookKeeper відобразить в таблицях всі відомості по нарахованим доходам фізичним особам і утриманих з них податках.

В розділі І Звіту надання фіндопомоги відображаємо окремим рядком: натискаємо «Додати рядок» і вводимо ІПН фізичної особи та суму позики. Вказуємо ознаку доходу «153». Податки з такого доходу не нараховуємо. Проводимо документ.

Поворотна фінансова допомога БукКіпер

Зверніть увагу при поверненні позики юридичною особою фізичній особі, ці виплати в 1ДФ відображаються також з кодом «153».

  • Повернення фіндопомоги фізичною особою

Повернення фіндопомоги може відбуватися шляхом внесення готівки в касу, перерахування коштів на поточний рахунок в банку або утриманням із зарплати. Погашення фізособою позики не відображається в 1ДФ.

  • Прощення фізичній особі позики

Сторони можуть домовитись про часткове або повне прощення боргу.

Відповідно до пп. 164.2.17 ПКУ, прощення боргу без оподаткування можливе до закінчення терміну дії договору в розмірі 25% від мінімальної зарплати. Цю суму в 1ДФ вказуємо з ознакою доходу «189».

В БукКіпер прощення боргу проводимо бухгалтерською довідкою. В розділі Бухгалтерія переходимо в елемент вертикального меню «Інші операції». В документі складаємо проводку Д977 — К377.

Поворотна фінансова допомога БукКіпер

У випадку прощення боргу після закінчення дії договору, або на суму більшу, ніж 25% від розміру мінімальної зарплати — позика класифікуватиметься як додаткове благо і вимагатиме розрахунку податків з доходів фізосіб.

В онлайн бухгалтерії БукКіпер реалізовані необхідні фіскальні звіти підприємців та підприємств всіх систем оподаткування. У звіти, які заповнюються автоматично на підставі проведених операцій, завжди можна внести зміни. Інтеграція BookKeeper із програмою Соната дозволить вам в лічені хвилини подати електронну звітність до фіскальних служб.

Зручний для розуміння інтерфейс складається із наступних розділів: Придбання, Продажі, Запаси, Необоротні активи, Бухгалтерія, Персонал, Зарплата та Звітність. Кожен розділ присвячений окремому типу операцій. Всі документи належної форми можна зберегти та надрукувати.

Користувачі, які також є клієнтами Приват24 для бізнесу можуть вільно обмінюватись платіжними документами з системою клієнт-банк в режимі реального часу.

БукКіпер постійно оновлюється, додається нові інструменти та можливості. Оновлення здійснюється автоматично, без завантаження додаткових файлів.

Реєструйтесь та оцініть переваги сучасного бухгалтерського сервісу. Кожен гарантовано отримує місяць безкоштовної роботи.

BookKeeper: сучасні технології для вашого успіху!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам