fbpx

Черговий випуск «серіалу Блокування ПН/РК»: новий Порядок прийнято з порушеннями

Новий Порядок блокування ПН прийнятно з порушеннями

1 лютого набрав чинності новий Порядок блокування ПН/РК. Але під час розробки, узгодження та прийняття Постанови було порушено десяток вимог регламентів. За висновками спеціалістів держорганів, норми Постанови не відповідають ПКУ, тому знов є всі підстави для визнання судами цього документа протиправним.

Передісторія:

Після звернення платника податків з позовом щодо протиправності блокування ПН податковою службою, Окружний адміністративний суд м. Києва влітку 2019 р. встановив, що критерії блокування ПН, встановлені листом ДФС, не можна вважати законними.

В грудні Шостий апеляційний суд визнав порядок блокування ПН нечинним.

В листопаді КМУ підготував Постанову, якою, як очікувалося — вже в межах правового поля, буде діяти новий Порядок зупинення реєстрації ПН та РК. Про це ми писали тут).

Однак і в цьому документі не все так гладко.

Чому порядок блокування ПН, визначений новою Постановою КМУ, також протиправний?

1. На засіданні Уряду Постанова була прийнята без проекту та необхідних додатків і відповідних погоджень інших держорганів. А це суперечить вимогам Регламенту КМУ.

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційному сайті Уряду, серед нормативних документів, прийнятих 11.12.2019 р., Постанова 1165 відсутня. Але відповідно до протоколу засідання 11 грудня, цей документ було прийнято. Мінфін (розробник документу) направив проект до КМУ лише 24.12. 2019 р.

2. Доопрацювання, висновки та зауваження інших держорганів були зроблені після дати прийняття Постанови. Зокрема:

  • Мінюст вважає, що затверджені критерії ризиковості платника податку не можна вважати підставою для зупинення реєстрації ПН у розумінні Податкового кодексу. Але розробниками не було враховано жодне зауваження Мінюсту.

Новий порядок блокування ПН протиправний 1

  • Мінюст зауважує, що порядок розгляду скарг платників має бути оформлений окремим законодавчим документом.

Новий порядок блокування ПН протиправний 2

Тематичні публікації

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper?
Як вважаєте, скільки часу потрібно ФОП на те, щоб самому вести облік своєї діяльністі? Чи можливо це взагалі — не залучаючи бухгалтера-аутсорсера, скласти самостійно декларацію з ЄП?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Знов обдурили: застосування підприємцем нових лімітів доходів у 2020 небезпечно
Закон 540, яким збільшено граничні обсяги доходів для ФОП, суперечить принципам ПКУ. Існує велика ймовірність того, що податківці змінять свою позицію щодо застосування спрощенцями нових лімітів в 2020 році. А ФОПи, які застосували збільшені обсяги, матимуть донарахування податкових зобов’язань.
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам