fbpx

Чи включати ПК з ПДВ, непідтверджений ПН від постачальника, який перейшов на ЄП 2%?

Чи коригувати ПК з ПДВ за несформованими ПН від постачальника, який перейшов на 2% ЄП

Податківці дозволяють залишати податковий кредит з ПДВ за період лютий-травень 2022 року, сформований за первинними документами, наданими постачальниками, який не зареєстрував ПН і перейшов на ЄП 2%. Проте за однією умовою: ПК/РК будуть зареєстровані постачальником в ЄДРПН протягом 60 календарних днів з дня відновлення реєстрації такої особи платником ПДВ.

Таке роз’яснення нещодавно з’явилось в ЗІР 101.15.

Чи коригувати ПК з ПДВ за несформованою ПН від постачальника, який перейшов на 2% ЄП?

Що це значитиме для платника податку — розберемо на прикладі:

Постачальник, коли був платником ПДВ, надав послуги. Згідно акту, покупець має право на податковий кредит з ПДВ. Однак постачальник не зареєстрував ПН і перейшов на сплату ЄП за 2%.

За роз’ясненням податківців, у покупця зберігається право на збереження суми податкового кредиту за актом протягом 60 календарних днів після того, як постачальник знов отримує статус платника ПДВ. А от, якщо постачальник в цей строк не зареєструє ПН, покупцю потрібно буде коригувати ПН.

Варто сказати, що це роз’яснення не підкріплене Законом №2260-ІХ, де прописана норма реєстрації ПН в термін до 15.07.2022 року.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Потреби компанії в податковому та бухгалтерському обліку задовольняють інструменти хмарного сервісу БукКіпер. Українська програма розроблена таким чином, що людина, навіть без досвіду в бухгалтерії, швидко освоює її в користуванні. Первинні документи належної форми, облік матеріалів в розрізі складів, необоротні активи, зарплата, кадри, ЗЕД, ПДВ автоматичне заповнення звітності та інші інструменти БукКіпер вирішують задачі обліку як комерційних підприємств та ФОП, так і неприбуткових організацій.

На період війни в Україні плата за користування відбувається на добровільних засадах. Після Перемоги, вартість місячної ліцензії складатиме лише 295 гривень.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам