fbpx

Чи може підприємець використовувати кошти з валютного рахунку на власні потреби?

Чи може підприємець використовувати кошти з валютного рахунку на власні потреби

Зараз, коли значна частина вітчизняних підприємців через расєйську агресію виїхала за кордон, але продовжує бізнес-діяльність, сплачуючи податки в державний бюджет України, питання, чи може ФОП використовувати кошти з поточного рахунку в іноземній валюті, який відкрито на території України для здійснення підприємницької діяльності, на відрядження та для власних потреб, доволі розповсюджене.

Для відповіді, звернемося до Господарського Кодексу України, а саме до ст. 44, де визначено, що одним із принципів підприємництва є самостійне здійснення підприємцем зовнішньоекономічної діяльності, використання підприємцем належної йому частки валютної виручки на власний розсуд.

Одночасно 1 грудня 2022 року запрацювала норма п. 10 Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, відповідно якої фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Тож, вітчизняні підприємці, і ті, які виїхали за кордон, можуть без обмежень використовувати кошти на підприємницьких валютних рахунках для власних потреб. Звісно, за умови сплати податків.

Нагадаємо, що в онлайн бухгалтерії БукКіпер є всі можливості для обліку ЗЕД, як підприємців на спрощеній системі оподаткування, так і загальносистемників. В програмі є можливість обліку курсових різниць, продажу/придбання валюти, імпорту/експорту, також наявна міжнародна форму інвойсу, за якою здійснюється надання послуг за ЗЕД.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам