fbpx

Чи потрібен в інтернет-магазині РРО?

Чи ротрібен РРО в інтернет-магазині

РРО інтернет магазину потрібен лише в тому випадку, якщо є розрахункові операції. Тому важливо всі операції інтернет-магазину поділяти на два види: або вони розрахункові і потрібен РРО, або — ні.

Операція в інтернет-магазині буде розрахунковою в тому випадку, якщо вона відповідає критеріям, визначеним в ст. 2 Закону про РРО:

розрахункова операція

У визначенні є дві дуже важливі складові: розрахунок і де він здійснюється. Тобто, якщо розрахунок здійснюється в місці реалізації — це розрахункова операція, яка вимагає обов’язкового застосування РРО.

В Законі про РРО немає визначення місця реалізації, але є місце проведення розрахунків:

  • це місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти;
  • це місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

А реалізація — це продаж, тобто перехід права власності. І якщо говорити про місце реалізації, то слід розуміти це як місце, де переходить право власності — місце, де покупець отримує свій товар. Якщо співпадає місце реалізації та місце розрахунку, то це і є розрахункова операція.

В яких випадках інтернет-магазину потрібен РРО?

1. Товар замовляється на сайті, а передача товару здійснюється в пункті видачі — зокрема, в магазині продавця. Оскільки в пункті видачі здійснюватиметься і розрахунок і реалізація (перехід права власності), це буде класичною розрахунковою операцією. І застосування РРО обов’язкове.

2. Товар замовляється на сайті і доставляється покупцю кур’єром — працівником інтернет-магазину. Розрахункова операція відбудеться в місці зустрічі кур’єра та покупця. Тому у кур’єра повинен бути портативний касовий апарат або мобільний фіскальний реєстратор.

3. Товар замовляється і сплачується на сайті із застосуванням платіжних систем або з використанням ПТКС. Оскільки є попередня оплата в місці реалізації, яке буде в місці відвантаження товару потрібно обов’язково додати до товару розрахунковий документ — чек.

Пам’ятка інтернет-магазину

Суб’єкти господарювання при продажу товарів через мережу інтернет повинні застосовувати РРО на загальних підставах та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.

Реєструвати РРО потрібно за адресою розміщення інтернет-магазину, а в разі доставки власною кур’єрською службою, портативний РРО можна зареєструвати на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Коли інтернет-магазину не потрібен РРО?

Якщо є оплата через інші платіжні системи, які дозволяють мати посередника, РРО не потрібен. Оскільки є посередник — отримувач коштів, який потім всю загальну суму коштів перераховує інтернет-магазину, місце реалізації та місце проведення розрахунків не співпадає. Тому й розрахункової операції не буде.

Тому розглядаючи такі платіжні системи як Portmone, Forpost, LiqPay, PayPal, Fondy та інші, завжди потрібно розглядати — чи співпадає місце реалізації та місце розрахунку — чи є інтернет-магазин отримувачем грошей.

Наприклад, якщо інтернет-магазин працює з кур’єрами Нової пошти (або іншими службами доставки), і покупець сплачує за товар у пункті видачі товару (або будь-якого іншого посередника), розрахункової операції не буде. Адже товар відвантажили Новій пошті і у продавця контакту зі споживачем немає. Кошти від споживача отримала Нова пошта, тому її обов’язок видати розрахунковий документ.

Для того, щоб скоротити час на проведення роздрібних продажів через РРО у програмі для обліку, використовуйте автоматизоване робоче місце касира, яке реалізоване в бухгалтерському сервісі БукКіпер.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Функціонал дозволяє формувати розрахункові документи, друкувати чеки та складати Z-звіти, а інформацію про продажі завантажувати в бухгалтерську программу та автоматично списувати зі складу реалізовані товари.

Наразі робоче місце касира працює з фіскальними реєстраторами ІКС-Маркет та Datecs.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам