fbpx

Чому надання ФОПом поворотної фіндопомоги небезпечне

finpomosh fop bookkeeper

Вхідні дані:
Ви – підприємець, або юридична особа на спрощеній системі оподаткування першої-третьої групи і сплачуєте єдиний податок.

Ваш партнер по бізнесу просить надати йому поворотну фінансову допомогу.

Ваша відповідь може бути лише відмовою. В іншому разі операція може надто дорого вам коштувати.

Обґрунтуванням позиції є беззаперечна підстава: відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД 2010)», надання поворотної фінансової допомоги відноситься до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення». Отже, є фінансовим посередництвом.

Одночасно п.п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначає, що платниками єдиного податку першої – третьої груп не можуть бути юридичні та фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва (крім сфери страхування).

У разі здійснення діяльності, яка не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, суб’єкт господарювання зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування з 1 числа місяця, наступного за звітним періодом, в якому відбулось порушення. А суму повернутих коштів за наданою фінансовою допомогою оподаткувати за ставкою 15%. Такий порядок визначено ч. 4 п. 293.4 ст. 293 ПКУ.

З думкою ДФС щодо цього питання ви можете ознайомитись у роз’ясненні категорії 107.04 ЗІР.

Правила не стосуються випадків, коли приватна особа (в тому числі, зареєстрована як підприємець) надає поворотну фінансову допомогу з власного непідприємницького рахунку та власними коштами.

Реєструйтесь в онлайн бухгалтерії БукКіпер і вже зараз оцініть переваги сервісу: інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, надійний захист ваших даних, можливість працювати з будь-якого місця, де є інтернет, а також багато інших можливостей!

В бухгалтерській програмі присутні операції та первинні документи для обліку продажів і придбання, необоротних активів і запасів, готівкових і безготівкових коштів, наданих та отриманих послуг, операцій ЗЕД, кадрового обліку, заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ.

Реалізовані регламентовані звіти всіх систем оподаткування, які автоматично заповнюються на підставі проведених вами операцій.

В разі виникнення труднощів в роботі із програмою, ви завжди отримаєте кваліфіковану консультацію. Для вас працює служба підтримки користувачів.

Також в нашому блозі ви знайдете більше матеріалів, які допоможуть вам вести облік без помилок!

Новим користувачам гарантовано надається місяць безкоштовної роботі.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам