fbpx

Чому надання ФОПом поворотної фіндопомоги небезпечне

finpomosh fop bookkeeper

Вхідні дані:
Ви – підприємець, або юридична особа на спрощеній системі оподаткування першої-третьої групи і сплачуєте єдиний податок.

Ваш партнер по бізнесу просить надати йому поворотну фінансову допомогу.

Ваша відповідь може бути лише відмовою. В іншому разі операція може надто дорого вам коштувати.

Обґрунтуванням позиції є беззаперечна підстава: відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД 2010)», надання поворотної фінансової допомоги відноситься до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення». Отже, є фінансовим посередництвом.

Одночасно п.п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначає, що платниками єдиного податку першої – третьої груп не можуть бути юридичні та фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва (крім сфери страхування).

У разі здійснення діяльності, яка не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування, суб’єкт господарювання зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування з 1 числа місяця, наступного за звітним періодом, в якому відбулось порушення. А суму повернутих коштів за наданою фінансовою допомогою оподаткувати за ставкою 15%. Такий порядок визначено ч. 4 п. 293.4 ст. 293 ПКУ.

З думкою ДФС щодо цього питання ви можете ознайомитись у роз’ясненні категорії 107.04 ЗІР.

Правила не стосуються випадків, коли приватна особа (в тому числі, зареєстрована як підприємець) надає поворотну фінансову допомогу з власного непідприємницького рахунку та власними коштами.

Реєструйтесь в онлайн бухгалтерії БукКіпер і вже зараз оцініть переваги сервісу: інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, надійний захист ваших даних, можливість працювати з будь-якого місця, де є інтернет, а також багато інших можливостей!

В бухгалтерській програмі присутні операції та первинні документи для обліку продажів і придбання, необоротних активів і запасів, готівкових і безготівкових коштів, наданих та отриманих послуг, операцій ЗЕД, кадрового обліку, заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ.

Реалізовані регламентовані звіти всіх систем оподаткування, які автоматично заповнюються на підставі проведених вами операцій.

В разі виникнення труднощів в роботі із програмою, ви завжди отримаєте кваліфіковану консультацію. Для вас працює служба підтримки користувачів.

Також в нашому блозі ви знайдете більше матеріалів, які допоможуть вам вести облік без помилок!

Новим користувачам гарантовано надається місяць безкоштовної роботі.

Тематичні публікації

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper?
Як вважаєте, скільки часу потрібно ФОП на те, щоб самому вести облік своєї діяльністі? Чи можливо це взагалі — не залучаючи бухгалтера-аутсорсера, скласти самостійно декларацію з ЄП?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Знов обдурили: застосування підприємцем нових лімітів доходів у 2020 небезпечно
Закон 540, яким збільшено граничні обсяги доходів для ФОП, суперечить принципам ПКУ. Існує велика ймовірність того, що податківці змінять свою позицію щодо застосування спрощенцями нових лімітів в 2020 році. А ФОПи, які застосували збільшені обсяги, матимуть донарахування податкових зобов’язань.
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам