До якого бюджету сплачувати ПДФО неуповноважених підрозділів підприємства?

Budjet oplata nalog

Відкриття відокремленого підрозділу — будь то філія, представництво, магазин, або інший заклад — розповсюджена практика сучасних компаній. Підприємство самостійно визначає власну організаційну структуру та вирішує, чи надавати новоствореним підрозділам повноваження нараховувати та сплачувати податків з доходів фізичних осіб. Це право головної компанії визначене ч.3 ст.64 ГКУ.

Перш ніж відкрити відокремлений підрозділ, компанія повідомляє про свій намір в податкові органи за місцем реєстрації юридичної особи. Новостворений підрозділ може знаходитись в іншому регіоні (районі), ніж головне підприємство. В цьому разі, таке повідомлення також потрібно надати до контролюючих органів за місцем розташуванням підрозділу.

Право нараховувати та сплачувати податки з доходів фізичних осіб надається відокремленому підрозділу головною компанією. Якщо філія (представництво) має власний код ЄДРПОУ і статус податкового агента, то розраховувати та сплачувати податки з доходів фізичних осіб, а також складати звіт за формою 1ДФ йому належить самостійно. Якщо цього права нема, розрахунок заробітної плати працівникам, які працюють у відокремленому підрозділі, а також сплату ПДФО проводить головне підприємство.

Якщо відокремлений підрозділ має право самостійно вести облік заробітної плати та доходів фізичних осіб, йому належить складати місячний звіт за формою 1ДФ, та подавати його до податкових органів за місцем розташування. Якщо облік заробітної плати проводить лише головна компанія, інформація про суми утриманого ПДФО з виплат працівникам неуповноваженого підрозділу показується в окремій порції звіту за формою 1ДФ. Податковий розрахунок подається до ДФС за місцем реєстрації юридичної особи, а його копія — за місцем знаходження підрозділу.

Та незалежно від того, хто розраховує податки з доходів фізичних осіб, що працюють у відокремленому підрозділі — сплачувати ПДФО належить до місцевого бюджету за місцезнаходженням підрозділу. Це правило визначено в п. 168.4 ст.168 ПКУ. Тобто, ПДФО за «своїх працівників» головна компанія сплачує до бюджету за місцем своєї реєстрації, а за «працівників філії» - до бюджету, де підрозділ знаходиться.

Що ж до військового збору, тут простіше. І головне підприємство, і його підрозділ сплачують внесок до бюджету за своїм місцезнаходженням. Тобто, якщо підрозділ уповноважений вести облік розрахунків по заробітній платі – сплату ВЗ проводить самостійно до бюджету за своїм місцем розташування. Якщо ж ні, то головне підприємство ВЗ «за себе» і «за неуповноважений структурний підрозділ» сплачує до бюджету за місцем своєї реєстрації.

Радимо користуватись онлайн бухгалтерією БукКіпер, її широкі можливості передбачають задоволення всіх задач, які постають перед ФОПами, єдинниками, підприємствами малого та середнього бізнесу і неприбутковими організаціями. Проведення операцій, складання розрахунків, створення документів належної форми та заповнення і подання звітів онлайн – все це можливо з найшвидшою онлайн-бухгалтерією БукКіпер!

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі – безкоштовний.

Тематичні публікації

sertifikat vidkritix kluchiv ECP Bookkeeper
Секрет придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів
Електронний ключ — це певний набір символів, який генерує комп’ютер з використанням генератора випадкових чисел. Інформація зберігається в електронному файлі, або на паперовому носії. За допомогою електронного ключа підприємство формує електронний підпис, яким підписує електронні документи.
novorichniy korporativ БукКипер
Свято наближається: проведення новорічного корпоративу відносимо до податкових витрат
до складу податкових витрат підприємств на загальній системі оподаткування не відносяться витрати, які не пов’язані з веденням господарської діяльності. Тому витрати на проведення корпоративів та новорічних святкувань не збільшують податкові витрати, а в бухгалтерському обліку показуються на рахунку 949
perevitrati pidzvitnix osib BookKeeper
Як визнати перевитрати підзвітних осіб, не відносячи до оподаткованого доходу
У 2018 році податківці висловили думку, що суми відшкодованих працівникові власних коштів, витрачених на господарські потреби підприємства, необхідно включати до доходу та оподатковувати за ставкою 18%
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам