fbpx

ФОП на ставках ЄП 5% і 2%: як розраховувати дохід в 2022?

ФОП на ставках ЄП 5 і 2 як розраховувати дохід зі рік

Воєнний стан врешті решт закінчиться перемогою України і, можливо, це станеться в 2022 році. Після закінчення війни платники податків, які перейшли на спецгрупу з оплатою 2% ЄП автоматично повернуться на систему оподаткування, на якій вони перебували до початку воєнного стану. Тому питання, як буде розраховуватись обсяг доходу ФОП платників ЄП третьої групи для подальшого перебування на ЄП після скасування воєнного стану, цілком закономірне.

Податківці дали відповідь на це питання в категорії ЗІР 107.01.01:

ЗІР

Платники третьої групи, що сплачували єдиний внесок до 31.03.2022 року за ставкою 5%, та які перейшли на сплату ЄП з 01.04.2022 року за ставкою 2%, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану повертаються знову на сплату ЄП за ставкою 5% з дотриманням обмеження в обсязі доходу, одержаного протягом календарного року, що повинен не перевищувати 1167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (не більше 7 585 500 грн).

Одночасно Закон «Про внесення змін до ПКУ та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного станів» №2173-ІХ від 01.04.2022 року для платників ЄП 3 групи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2%, скасовує обмеження щодо обсягу доходу як обов’язкової умови перебування на цій групі єдиного податку. Раніше для таких платників податку було передбачено максимальних обсяг доходу не більше 10 мільярдів гривень протягом календарного року.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Отже, для розрахунку річного доходу платника ЄП 3 групи за ставкою ЄП 5%, буде враховуватись лише ті місяці, на яких платник перебував на цій групі оподаткування за цією ставкою в 2022 році. Для розрахунку доходу за рік, обсяги доходу за період перебування на спецгрупі за ставкою 2% не враховуватимуться.

В онлайн бухгалтерії БукКіпер можливо вести бухгалтерський та податковий облік ФОП та юросіб всіх груп та всіх систем оподаткування, в тому числі і платників податків на спецгрупі. Незабаром в хмарній програмі для бухгалтерського обліку BookKeeper з’явиться податкова декларація для платників податку на спецгрупі за ставкою 2%, яку можна буде автоматично заповнити та подати в податкову.
Нагадаємо, що під час діє воєнного стану плата за обліку в BookKeeper відбувається на добровільних засадах. Після перемоги вартість місячної ліцензії вартуватиме 295 гривень.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам