fbpx

ФОП отримав кошти за підприємницьку діяльність на особистий рахунок: як бути?

ФОП отримав кошти за підприємницьку діяльність на особистий рахунок як бути

В діяльності ФОП трапляються випадки, коли кошти за бізнес-діяльність надходять на особовий рахунок. І якщо для того, хто зробив такий переказ найголовніше підприємницький статус контрагента, то проблеми в цій ситуації можуть виникнути у самого ФОП.

Інструкція 492 забороняє фізичним особам використовувати особисті рахунки для підприємницьких потреб.

використання особистого рахунку для підприємницьких потреб ФОП. програма для обліку БукКіпер

Порушення без штрафів

Податкова в ЗІР за категорією 129.06 дотримується норми Інструкції 492, однак не уточнює відповідальність за це порушення.

Щоправда у податківців деяких регіонів були думки, якщо ФОП приймає на особистий рахунок кошти від підприємницької діяльності, він фактично порушує умови перебування на спрощеній системі. Проте в нормах ПКУ серед ситуацій, які дійсно могли б припинити перебування підприємця на єдиному податку, немає прийняття коштів від бізнес-діяльності на особистий рахунок.

Що робити, якщо кошти від підприємницької діяльності помилково надійшли на особистий рахунок ФОП?

На практиці податківці намагаються обкласти такі кошти ПДФО та ВЗ і зробити утримання в сумі 19,5%. Тому одним із рішень такої ситуації буде перерахувати кошти з особистого на підприємницький рахунок.

Відповідь на закономірне питання — чи не буде в такому разі задвоєння підприємницького доходу — отримуємо з Постанови ВС від 06.02.2018 №К/9901/1421/17:

<Для цілей оподаткування дохід характеризується не лише приростом активів платника, але й джерелом його формування, тобто операціями, наслідком виконання яких стало отримання доходу. Зміст операції є одним із визначальних факторів для обрання ставки податку та визнання режиму оподаткування.>

І далі:

<Внесені на власний банківський рахунок кошти мають бути чітко ідентифіковані у платіжних документах платника єдиного податку.>

Тому під час переказу коштів за бізнес-діяльність з особистого на підприємницький рахунок слід чітко вказати призначення.

Зокрема, може бути таке формулювання: «безготівковий дохід, отриманий на особистий рахунок, відображений у Книзі обліку доходів за…».

Облік діяльності ФОП зручно вести в онлайн сервісі БукКіпер.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП всіх груп і систем оподаткування. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів.

Програма підтримує автоматичне завантаження банківських виписок, а клієнти Приват24 обмінюються документами з сервісом для обліку в режимі реального часу.

Облік товарів і ТМЦ можливо вести одночасно на декількох складах.

Додатково автоматизовано робоче місце касира, що дозволяє імпортувати і проводити в бухгалтерській програмі BookKeeper роздрібні продажі, проведені через фіскальний реєстратор.

Нарахування податків та формування податкової звітності також здійснюється автоматично — на підставі проведених операцій. Всі звіти можна зберегти у форматі xml для подання їх через Електронний кабінет платника податків.

Простий інтерфейс БукКіпер дозволяє вести підприємцю свою діяльність самостійно. Для клієнтів працює безкоштовна служба підтримки користувачів.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам