fbpx

ФОП втратив Книгу обліку: як бути?

kniga obliku fop буккіпер

Книга обліку доходів (доходів і витрат) є головним обліковим регістром, куди підприємець вносить показники, пов’язані із визначенням об’єкта оподаткування. За невнесення або несвоєчасне внесення записів про доходи в Книгу, або її відсутність, передбачені штрафні санкції. (Детальніше про ведення Книги обліку ви можете дізнатись тут.

Відповідно до ПКУ, підприємець за власним вибором веде Книгу в паперовій або електронній формі. Тому втрата Книги обліку доходів (доходів і витрати) стосується її паперової форми.

Незалежно від того, яку саме паперову Книгу обліку — доходів або доходів і витрат ви втратили, порядок наступних дій однаковий.

  • Протягом 5 днів із дня загублення облікового регістру підприємець письмово звертається до поліції. На підставі заяви правоохоронні органи можуть провести власне розслідування, а також обов’язково видадуть довідку, яка в наступному стане підставою для реєстрації нової Книги.
  • Протягом тих же 5 днів від дня втрати Книги, ФОП письмово подає заяву про втрату облікового документу до ДФС за місцем обліку. Вимог до змісту заяви в законодавстві не має. До заяви подається копія довідки, отриманої в поліції.
    Одночасно для реєстрації можна подати нову Книгу обліку, про що й повідомити в заяві про втрату. Якщо нова Книга буде оформлятися в паперовому вигляді, її подають пронумерованою, прошнурованою та підписаною.
  • На відновлення записів із втраченої Книги у підприємця є 90 днів з дня, що настає за днем після надходження заяви до ДФС. Відновити записи із загубленого облікового регістру слід мінімум за останні три роки.
    Підставою для таких записів служать первинні документи (банківські виписки, накладні, акти, товарні чеки тощо), які також слід зберігати протягом трьох років.

Не знадобиться багато часу для відновлення записів, якщо облік ведеться в бухгалтерській програмі БукКіпер. Адже, щоб отримати облікові дані за будь-яку дату, в BookKeeper достатньо відшукати потрібний документ або сформувати бухгалтерський звіт з аналітикою доходів і витрат діяльності.

Якщо в належний термін підприємець не повідомив поліцію і ДФС про втрату Книги, та не відновив записи минулих періодів, до нього застосовуються адміністративна відповідальність і штрафи.

Ведіть облік правильно та просто з онлайн бухгалтерією БукКіпер!

В бухгалтерському сервісі передбачено облік Продажі і Придбання, Каса і Банк, Розрахунки за заробітною платою, договорами ЦПХ і з підзвітними особами, Запаси, Необоротні активи, ЗЕД а також багато іншого. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс бухгалтерської програми БукКіпер дозволить вам швидко складати первинні документи та створювати електронні звіти!

Кожному новому користувачу надається місяць безкоштовного тест-драйву!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам