fbpx

Форс-мажор і скасування штрафів за неподання звітності

Форс-мажор і скасування штрафів за неподання звітності

За неподання податкової, фінансової та статистичної звітності, а також невчасну сплату податків під час воєнного стану в Україні штрафів не буде.

Після вторгнення російської армії до України та початку військової операції з боку РФ, в Україні було прийнято низку послаблюючих заходів щодо контролю бізнес-діяльності юридичних та фізичних осіб — підприємців.

Зокрема, Державна служба статистики України на своєму сайті розмістила інформацію, що за неподання або подання із запізненням статистичної та фінансової звітності адміністративні санкції застосовуватись не будуть.

відміна штрафів за неподання статистичної звітності через агресію РФ

Одночасно в ДПС повідомили , що з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України та засвідчення

Торгово-промислової палати України (ТППУ) про настання форс-мажорних обставин, платники податків звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень. Зокрема, за випадки несвоєчасного виконання податкового обов’язку щодо:

  • дотримання строків сплати податків та зборів
  • подання звітності
  • реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних
  • акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних
  • розрахунку коригувань у відповідному реєстрі
  • подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального та етилового спирту.

Проте ці обов’язки мають бути виконані одразу після припинення дії форм-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Також на період воєнного стану податкові перевірки призупинені, а ті, щ обули початі — не продовжуються.

Нагадаємо, що хмарний сервіс української розробки BokKeeper дає можливість проводити операції та складати податкову, фінансову та статистичну звітність будь-де та будь-коли. База даних, а також дані користувачів зберігаються в надійному місці — хмарному сховищі Microsoft Azure.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Декілька слід про форс-мажорні обставини у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні

ТППУ ухвалила рішення спростити процедуру засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереробної сили). Щоб позбавити процедуру обов’язкового звернення до ТПП України та уповноважених нею регіональних ТПП і підготовки пакету документів у період дії введеного воєнного стану, на сайті ТПП 28.02.2022 розміщено загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин. Це надає можливість за необхідністю відповідне підтвердження всім, кого це стосується.

офіційний загальний лист ТПП України щодо форс-мажору через воєнний стан

Команда БукКіпер впевнена, що українські підприємці сумлінно платитимуть податкові платежі та навіть авансові внески, адже саме ці патежі зараз дозволяють нашим українським солдатам із ЗСУ захищати нашу країну.

Слава Україні!

Все буде Україна!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам