fbpx

Хто підписує електронний податковий звіт, якщо директор і бухгалтер відсутні

Хто підписує електронний податковий звіт, якщо директор і бухгалтер відсутні

Складання електронної звітності завершується накладанням електронних кваліфікованих цифрових підписів уповноважених осіб — керівника (директора) та головного бухгалтера (якщо він є у штаті).

В разі відсутності головного бухгалтера через хворобу або відпустку, на електронний документ накладається підпис директора та печатка (за наявності).

А от, якщо відсутній керівник, то електронну податкову звітність має підписати посадова особа, якій делеговані обов’язки керівника. Про делегування обов’язків керівника на іншу особу слід повідомити контролюючий орган, на обліку якого перебуває суб’єкт господарювання. Повідомлення направляється в електронному вигляді за формою з додатком 2 до Порядку №557 (в редакції наказу Мінфіну від 01.06.2020 №261).

повідомлення про осіб з правом підпису електронних документів

На сформоване Повідомлення першими накладаються електронні підписи осіб, включених у Повідомлення, — в порядку черговості включення їх у Повідомлення. Потім — кваліфікований підпис керівника і печатка.

Перша квитанція за результатами відправки Повідомлення надсилається підприємству протягом двох годин з часу отримання документу контролюючим органом. Друга, яка засвідчує прийняття, або є повідомлення про неприйняття Повідомлення, формується автоматично.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

В період тимчасової відсутності керівника на електронні податкові звіти електронні цифрові підписи накладаються у порядку:

1. Перший — головного бухгалтера

2. Другий — особи, яка вказана у Повідомленні з типом підпису «Директор»

3. Третім — печатка (за наявності)

Програма для обліку БукКіпер дозволяє автоматичне складання всіх необхідних податкових звітів — як підприємств на загальній системі оподаткування, неприбуткових організацій, так і підприємців на спрощеній системі. Кожен звіт можна зберегти у форматі xml для подання його у контролюючі органи будь-яким зручним для вас способом.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам