fbpx

ІТ-підприємець: обираємо систему оподаткування

fop it bookkeeper

Поки уряд розглядає можливість створення 5 групи ФОП – платників єдиного податку для ІТ (про законопроект ми писали), розберемо як програмісту, який бажає у 2019 році розпочати підприємницьку діяльність, визначити оптимальну систему оподаткування.

Сьогодні суб’єкт ІТ може обрати або загальну систему оподаткування і сплачувати податок на прибуток за ставкою 18%, або спрощену, і перераховувати до бюджету єдиний податок.

Діяльність на загальній системі оподаткування не передбачає жодних спеціальних обмежень ні щодо обсягу доходу (виручки), ні щодо форми розрахунків. Водночас облік діяльності слід вести за правилами П(С)БО, складати розгорнуті регламентовані звіти, що є недоцільним для підприємців з типовими операціями та невеликим обсягом виручки.

Тому ІТ-підприємці віддають перевагу спрощеній системі оподаткування.

Існує чотири групи платників єдиного податку. Через те, що І і ІV групи не передбачають надання ІТ-послуг, їх не розглядаємо. Щоб вибрати оптимальну групу із двох, що залишилися, слід визначитись з наступними критеріями:

плановий річний обсяг майбутнього доходу (виручки);
кількість найманих працівників;
коло потенційних замовників та їх юридичний статус;
чи потрібен статус платника ПДВ.

Для ФОП ІІ групи обсяг доходу протягом року не може перевищувати 1,5 млн. грн., а кількість найманих працівників не може бути більше ніж 10. Для підприємців ІІІ групи обмежень щодо кількості працівників немає, а обсяг річного доходу може сягати до 5 млн. грн.

Ставки єдиного податку для другої та третьої групи відрізняються. ФОП ІІ групи сплачують єдиний податок щомісяця в розмірі 20% від мінімальної заробітної плати, визначеної на 1 січня поточного року. У 2019 році максимальний розмір цього податку дорівнює 834,60 грн. Єдиний податок для ІІІ групи підприємців становить 5% від доходу (або 3% від доходу + ПДВ).

Одночасно ФОП ІІ І ІІІ груп сплачують ЄСВ за себе в розмірі 22% від мінімальної зарплати на 1 січня звітного року. У 2019 році щомісячна сума ЄСВ до сплати становить 918,06 грн.

Перебування на ІІ групі платника ЄП звужує коло потенційних клієнтів. Підприємці мають право надавати послуги лише платникам єдиного податку, а також населенню. Тому якщо ви плануєте працювати із компаніями — загальносистемниками, або надавати ІТ-послуги іноземним замовникам, слід зупинитись на ІІІ групі.

Хмарна бухгалтерська програма БукКіпер дозволить вам вести облік діяльності самостійно, без додаткових витрат на оплату праці бухгалтерів та на роботу аудиторських компаній. Ви швидко розберетеся, як працювати зі зручним інтерфейсом онлайн бухгалтерії, зможете створювати документи, складати розрахунки з партнерами та проводити господарські операції.

БукКіпер призначений для обліку діяльності підприємств та підприємців всіх систем оподаткування. В ньому реалізовані обов’язкові регламентовані звіти, поля яких бухгалтерський сервіс заповнює автоматично — на основі проведених вами документів та операцій.

Інтеграція сервісу для обліку з програмою подання звітності Соната, а також клієнт-банком Приват24 для бізнесу в рази скорочує час на виконання щоденних рутинних завдань. Ви зможете подати звітність в лічені хвилини — шляхом натискання лише двох кнопок. А всі платіжні документи можна експортувати/імпортувати в режимі реального часу.

Приєднуйтесь до нашої спільноти користувачів, користуйтесь можливостями сучасної бухгалтерської програми та будьте в курсі всіх подій, які ми освітлюємо в блозі.
Новим користувачам надаємо 30-тиденний безкоштовний тест-драйв.

BookKeeper: сучасні технології для вашого успіху!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам