fbpx

Кешбеки стукачів: протидія зловживанням покупців існує!

Кешбеки стукачів: протидія зловживанням покупців існує!

Норма про кешбек, яку ввів Закон №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», підключає всіх громадян до контролю за розрахунково-касовими операціями. З 1 жовтня 2020 року покупці, придбавши товар чи послугу, вартістю більше ніж 850 гривень, зможуть отримати компенсацію в 100% розмірі, виданих із порушенням чеків.

Які передбачені попереджувальні заходи щодо зловживання споживачів?

Будь-який заявник, який інформує про отримання нефіскалізованого чеку, має ідентифікувати себе через власний електронний кабінет платника податку. Скарга буде містити:

  • ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податку, серію та номер паспорту, номер телефону;
  • Інформацію про дату придбання товару (послуги), їх найменування та вартість;
  • Найменування продавця, адресу місця придбання; якщо придбання було через інтернет — адресу сайту;
  • Перелік документів та їх копії, отриманих від продавця;
  • Інформація про розрахунковий документ;
  • Номер банківського рахунку покупця, на який перераховувати компенсацію.

Скарги про нефіскалізовані чеки надходять в податкову і зараз. Але поточні заяви не містять стільки додаткової інформації, як це передбачено в новому законі. Тому податківці не можуть об’єктивно оцінити обґрунтованість скарги і це, в свою чергу, відкриває дорогу для маніпуляцій з боку споживачів.

В 2020 році кожен заявник, ідентифікуючи себе через електронний кабінет, фактично погоджуватиметься, що податкова перевірятиме і його.

Як фіскалізувати чек через програмний РРО, якщо відсутнє підключення до інтернет?

За правилами роботи з програмним РРО, фіксація електронних чеків проводитиметься на сервері ДПС в режимі реального часу. Присвоєний розрахунковій операції фіскальний номер покупець зможе отримати на свій мобільний або знайти в онлайн-системі. Всі відомості про розрахункові операції зберігатимуться на фіскальному сервері, тому податківці, за отриманою скаргою споживача, в будь-який час можуть перевірити фіскалізацію тієї чи іншої операції.

В Законі про РРО також визначений порядок дій, якщо підключення до інтернету відсутнє. В цьому разі всі розрахункові операції проводять офлайн; така робота може тривати не більше 36 годин. Протягом цього часу фіскальні номери присвоює не сервер ДПС, а програма — але з діапазону номерів, заздалегідь сформованих фіскальним сервером. Також на чеках обов’язково зазначається, що операція проведена в режимі офлайн. Протягом години після відновлення зв’язку потрібно повідомити податковий орган про час і дату початку та закінчення роботи офлайн.

Таким чином, щоб довести, що продавець дійсно здійснив правопорушення (і якщо це було в період офлайн-роботи), податківці перевірятимуть реєстрацію чи викривлення інформації по електронному чеку й аналізуватимуть попередні та наступні чеки, відповідність їх фіскальних номерів і накладання цифрового підпису.

Окрім суми кешбек, за правопорушення передбачені штрафи

В період з 19.04. по 30.09.2020 за першу невидачу чеку або неповну інформацію продавець сплачує 10% вартості проданого товару (послуги) з порушенням. За кожне наступне правопорушення — 50%.

Починаючи з 1 жовтня штраф за перше порушення становитиме 100%, а за наступні — 150% вартості проданих товарів (послуг).

В бухгалтерській програмі БукКіпер, яка дозволяє вести облік та складати електронну звітність ФОП, підприємств на загальній системі оподаткування та неприбуткових організацій, всі законодавчі зміни негайно реалізовуються в системі. Програма для обліку оновлюється кожні два тижні, і для того, щоб працювати в свіжій версії БукКіпер, жодних файлів не потрібно додатково завантажувати.

Зараз ми працюємо над інтеграцією бухгалтерського сервісу BookKeeper з класичними касовими апаратами: MINI 500 ME, SILEX 9004, SILEX 7004.02-07, Слог-Микро, Слог-2000, Гном-302, Эра 202, Эра 2012, Славутич ПФП-1 та фіскальними реєстраторами Datecs FP3530T і Мария 301 МТМ. В рамках процесу «діджиталізації» також планується зв'язок з програмними РРО.

Детальніше про можливості бухгалтерської програми BookKeeper дізнавайтесь на сайті

Реєструйтесь і гарантовано працюйте перший місяць безкоштовно!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам