fbpx

На нас очікують припинення карантинного мораторію на перевірки та розкриття банківської таємниці

На нас очікують припинення карантинного мораторію на перевірки та розкриття банківської таємниці

Податкова реформа 2020 продовжує набирати оберти, і на цей раз уряд підготував обмеження перенесення податкових збитків, припинення мораторію на проведення перевірок, розкриття банківської таємниці та багато інших «пряників». Все це передбачає законопроект 4101 «Про внесення змін до ПКУ щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Документ ще не прийнятий у першому читанні, але має багато шансів на втілення в реальність. Розберемося, що планують прийняти.

1. Скасування мораторію на проведення податкових перевірок під час карантину

Очікується, що мораторій на документальні та фактичні перевірки буде тривати не по останній календарний день місяця закінчення карантину, як це зараз, а до дати набрання дії Закону, прийнятого на базі проекту 4101. Аналогічно мораторій на проведення перевірок з правильності нарахування та сплати ЄСВ також діятиме по дату набрання чинності нового Закону.

Податкові перевірки, які відповідно до плану-графіку мали початися з 18.03.2020, але через карантин не почались, автоматично будуть виключені з плану на 2020 рік. Оновлений графік перевірок планують оприлюднити протягом 10 робочих днів після набрання чинності нового Закону.

Також з дати вступу в дію Закону відновиться строк давності притягнення до відповідальності за податкові порушення.

2. Доступ податківців до банківської таємниці

За наявності судового рішення про стягнення боргу з платника податків пропонується наділити податкові органи правом отримувати доступ до банківської таємниці. Тобто на письмову вимогу податківців банки передаватимуть інформацію про стан рахунків, рух коштів і операцій, залишки на рахунках та наявність договорів про зберігання цінностей та надання банківського сейфа.

3. Стягнення податкового боргу без рішення суду

Планується, що податківці матимуть безвідносне право без рішення суду стягувати кошти за рахунок готівки, що належить платнику, та/або коштів на його банківських рахунках за самостійно задекларованими платником податків податковими зобов’язаннями.

Зараз на такі дії існують обмеження у вигляді розміру податкового боргу в еквіваленті 5 мільйонів гривень, несплати протягом 90 днів і відсутності заборгованості бюджету перед платником податків.

Крім того в новій нормі чітко вказується, що самостійно задеклароване податкове зобов’язання оскарженню не підлягає.

4. Списання штрафів і пені за податковим боргом

Але не існує бочки з дьогтем без ложки меду. Тож, якщо протягом 6 місяців з дня набрання чинності Закону платник податків в повному обсязі погасить податковий борг, що виник 01.03.2020 і залишився непогашеним на 01.09.2020, йому будуть прощені штрафні санкції та пеня.

5. Обмеження на перенесення податкових збитків за податком на прибуток

Норма буде застосовуватись, починаючи з Декларації з податку на прибуток підприємств за 2021 рік з урахуванням збитків, накопичених з 2016 року.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

6. Відсотки за позиками/кредитами від нерезидентів формуватимуть податкові витрати лише в момент їх сплати

Зараз відсотки за кредитами від нерезидентів включаються до витрат за правилами бухобліку — в момент їх нарахування.

7. Агентські послуги нерезидентів обкладатимуться податком на репатріацію незалежно від місця їх надання

Зараз агентські послуги нерезидентів оподатковуються податком з прибутків нерезидентів тільки при наданні послуг на території України (якщо інше не передбачено міжнародними конвенціями). Планують виключити місце надання агентських послуг і розповсюдити податок на репатріацію на агентські послуги, надані й на територіях інших країн.

8. «Дата відвантаження» при обкладанні ПДВ зміниться на «Дата постачання»

Виходячи з цього нововведення податкову накладну можна буде складати за датою переходу до покупця ризиків та вигод, а не за датою вибуття товару зі складу постачальника.

9. Визначення дати податкового зобов’язання з ПДВ в електронному документі

Датою оформлення податкової накладної в електронному вигляді пропонують вважати дату її складання, а не підписання.

10. Позитивні зміни для сільських господарств щодо нарахування компенсуючих податкових зобов’язань з ПДВ

В разі загибелі у зв’язку з форм-мажорними обставинами сільськогосподарських рослин, насаджень, тварин донараховувати компенсуючі ПЗ буде не потрібно, оскільки це не вважатиметься операцією постачання.

11. Особливий порядок оскарження рішень про зупинення реєстрації податкових накладних і відповідність платників податків ознакам ризиковості

Скарги про такі рішення, подані до контролюючого органу, розглядатимуться протягом 10 календарних днів. Термін розгляду скарги не може бути продовжений і, якщо рішення щодо скарги не буде відправлене платнику протягом 10 днів, вона вважатиметься задоволеною.

12. Підвищаться ставки акцизного, екологічного податків, рентної плати

13. Додаткові умови сплати ЄСВ для ФОП, які працюють за основним місцем роботи

Якщо підприємницький дохід буде більшим, ніж зарплата за основним місцем роботи, то з цієї різниці слід буде доплачувати ЄСВ (в межах максимальної границі).

14. Продовжать термін списання боргів з ЄСВ зі «сплячих» ФОП

Строк подання заяви про припинення підприємницької діяльності для списання боргів з ЄСВ планують збільшити на 60 днів.

Наразі він становить 90 днів, починаючи з 3 червня, і вже закінчився.

15. Новації в застосуванні податку на нерухоме майно

Податок застосовуватиметься і до об’єктів, які здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку та за іншими цивільно-господарськими договорами.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам