Навіщо ФОП зберігати первинні документи: відповідальність та ризики

документи ФОП

Які документи в 2019 році перевірятимуть фіскальні служби? Та яка необхідність зберігання первинних документів, в тому числі на витратні частини, платників єдиного податку?

Для визначення бази оподаткування єдинникам не потрібно проводити складні розрахунки, визначаючи різницю між доходною та витратною частинами, як це роблять платники на загальній системі оподаткування. Але для ФОП 1 і 2 групи існують граничні обмеження щодо сум отриманих доходів. Перевищення доходу над максимально дозволеним розміром може скасувати право єдинника на такий статус. Саме для визначення доходу і підтвердження того, що він не перевищує гранично дозволений розмір, необхідно мати пакет первинних документів, оформлених відповідно до вимог чинного законодавства. Щодо платників податку 3 групи, первинні документи необхідні для визначення бази оподаткування, оскільки розмір ЄП до сплати прямо залежить від суми отриманих доходів.

Незбереження первинних документів, які підтверджують витрати частину також може призвести до неприємних наслідків. Особливо це стосується підприємців, які займаються торгівлею. Операція по придбанню товарів для перепродажу, що не підтверджена первинними документами, податківцями на практиці розцінюється як безоплатне отримання ТМЦ та відноситься до доходу. Аргумент підприємців, що вони сплачують податок лише з обороту, спростовує посилання на розділ 14 ПКУ. В ньому визначено, що доходи платника єдиного податку — це не лише виручка, але й безоплатно отримані товари, роботи та послуги. І в цьому разі відсутність товарного чека, ТТН, прибуткової накладної та інших документів зіграє не на користь приватного підприємця. До нарахованої бази доходу буде додана вартість товарів, визначена за звичайною ціною, надходження яких не підтверджують первинні документи.

Та для ФОП і підприємств 3 групи — платників ПДВ, проблеми на цьому не закінчуються. Податковий кредит з ПДВ по операції, яка не підтверджена первинними документами, податківці також можуть не визнати. Оскільки відсутність документів, навіть при наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, не дає можливості ідентифікувати господарську операцію.

Крім того, статтею 121.1 ПКУ передбачено штраф за незабезпечення зберігання первинних документів.

Тож дуже радимо користувачам онлайн бухгалтерії БукКіпер СааС зайвий раз не ризикувати, та зберігати первинні документи, що підтверджують проведення господарських операцій. Тим більше, що широкі можливості BookKeeper передбачають задоволення всіх задач, які постають перед єдинниками. Проведення операцій, складання розрахунків, створення документів належної форми та заповнення і подання звітів – все це можливо з найшвидшою онлайн-бухгалтерією БукКіпер!

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі – безкоштовний.

Тематичні публікації

sertifikat vidkritix kluchiv ECP Bookkeeper
Секрет придбання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів
Електронний ключ — це певний набір символів, який генерує комп’ютер з використанням генератора випадкових чисел. Інформація зберігається в електронному файлі, або на паперовому носії. За допомогою електронного ключа підприємство формує електронний підпис, яким підписує електронні документи.
novorichniy korporativ БукКипер
Свято наближається: проведення новорічного корпоративу відносимо до податкових витрат
до складу податкових витрат підприємств на загальній системі оподаткування не відносяться витрати, які не пов’язані з веденням господарської діяльності. Тому витрати на проведення корпоративів та новорічних святкувань не збільшують податкові витрати, а в бухгалтерському обліку показуються на рахунку 949
perevitrati pidzvitnix osib BookKeeper
Як визнати перевитрати підзвітних осіб, не відносячи до оподаткованого доходу
У 2018 році податківці висловили думку, що суми відшкодованих працівникові власних коштів, витрачених на господарські потреби підприємства, необхідно включати до доходу та оподатковувати за ставкою 18%
Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам