fbpx

Негрошові розрахунки для єдиноподатника: відповідальність і наслідки

barter fop bookkeeper

Незважаючи на зручність і вигідність для більшості суб’єктів господарювання спрощеної системи оподаткування, вона має обмеження щодо форми розрахунків, порушення якого призведе до суттєвих наслідків.

Відповідно до ст. 291.6 ПКУ, платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки виключно в грошовій формі (готівковій та безготівковій). Норма стосується як вхідних платежів — розрахунків за продані товари, виконані роботи, надані послуги, так і вихідних платежів — оплат постачальникам та партнерам.

Для єдинників заборонені наступні види розрахунків: бартер, залік взаємних вимог, відступлення права вимоги, переведення боргу, вексельні розрахунки, електронні гроші та інші.

На платника ЄП, який здійснив розрахунок не в грошовій формі, очікують наступні наслідки:

  • Відповідно до п. 3 ст. 293.4 ПКУ, доход, отриманий при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі, має бути підприємцем самостійно задекларований у Декларації, та оподаткований за ставкою ЄП у розмірі 15%.
  • Відповідно до п. 4 ст. 298.2.3 ПКУ, підприємець зобов’язаний самостійно покинути спрощену систему оподаткування і перейти на загальну в наступні строки:
    ● платник ЄП третьої групи — з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулось порушення;
    ● платник ЄП першої — другої груп — з першого числа року, наступного за роком, в якому відбулось порушення.

Якщо під час перевірки контролюючими органами буде виявлено порушення, за яким підприємець не поніс відповідних наслідків, буде проведено примусове переведення на загальну систему оподаткування «заднім» числом. Тобто, з моменту здійснення такого порушення, а не з моменту його виявлення. А отже, всі доходи, які було отримано за цей період, будуть враховані як ті, що отримані на загальній системі оподаткування.

Вести бухгалтерський облік ФОП без помилок допоможе вам БукКіпер. Сучасна повноцінна бухгалтерська програма з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом містить всі необхідні для підприємців операції, документи та звіти всіх систем оподаткування. Онлайн бухгалтерія дозволить вам працювати з будь-якого сучасного пристрою з підключенням до інтернет. А хмарне розміщення бухгалтерської програми гарантує надійний захист ваших даних. Реєструйтесь та гарантовано отримуйте місяць безкоштовної роботи.

Бухгалтерська програма БукКіпер: сучасні технології для вашого бізнесу!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам