fbpx

Неприбутківець передає майно, кошти ЗСУ: які ризики?

Неприбутківець передає майно, кошти ЗСУ які ризики

У період дії воєнного стану передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених в її установчих документах, за умови, що такі послуги, майно добровільно перераховані, передані ЗСУ, не вважається порушенням вимог законодавства про діяльність неприбуткових організацій.
І, відповідно, організація не втрачає статус неприбутківця.

Таке роз’яснення дала ДПС в категорії 102.04 ЗІР.

Неприбутківець передає майно, кошти ЗСУ

Підпункт 133.4.2 ПКУ визначає, що доходи (прибутки) неприбуткової організації має бути використані виключно для утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети, цілей, завдань та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Перехідні положення ПКУ

Одночасно п.63 підрозділом 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що не буде вважатися порушенням пп. 133.4.2 передача коштів, майна, надання послуг неприбутковою організацією на користь:

 • ЗСУ
 • Нацгардії
 • СБУ
 • Службі зовнішньої розвідки України
 • Державній прикордонній службі України
 • МВСУ
 • Управлінню державної охорони України
 • Держслужбі спеціального зв’язку та захисту інформації України
 • Добровольчим формуванням територіальних громад іншим утвореним відповідно до законів України військовим формувань, їх з’єднанням
 • Військовим частинам
 • Підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів держбюджету
 • Для потреб забезпечення оборони держави
 • На користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує держполітику у сфері цивільного захисту
 • Сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної, комунальної власності
 • Структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрації

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Також не вважатиметься порушенням цього пункту перерахування коштів на спеціальні рахунки, відкриті НБУ для збору коштів та надання благодійної допомоги фізичним особам, які не є засновниками, учасниками таких організацій або пов’язаними з ними особами та які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводяться (проводилися) бойові дії, та/або вимушено залишили місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах та, в тому числі, взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Нагадаємо, онлайн бухгалтерія БукКіпер підтримує бухгалтерський та податковий облік неприбуткових організацій (некомерційних підприємств). Можливості хмарної програми дозволяють складати необхідні документи (Видаткові та Прибуткові накладні), розраховувати зарплату, проводити її виплату, завантажувати банківські виписки, вести облік НА та ТМЦ в розрізі складів, а також автоматично складати податкову звітність на підставі проведених документів.

Під одним обліковим записом може працювати необмежена кількість користувачів. Також можливе налаштування власних прав доступу та ролей користувачів.

На час воєнного стану оплата за користування проводиться на добровільних засадах. Після Перемоги місячна вартість обліку складає 295 гривень.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам