fbpx

Нові форми об’єднаної звітності не відповідають вимогам Порядку заповнення

Нові форми об’єднаної звітності не відповідають вимогам Порядку заповнення

Починаючи з 1 квітня, і ФОПи, і юрособи подаватимуть об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ. Електронний формат звітності, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2020 р. №773 з’явився в Реєстрі форм електронних документів лише 23 березня. Формат J0500106 призначений для юросіб, а F0500106 — для ФОП.

Але скласти нову версію звіту неможливо, оскільки звітність містить помилки.

Помилка в Додатку Д5 (J0500106, F0500106): якою періодичністю складати документ?

Нововведення передбачають складання звітності раз у квартал, і відповідно до цього, в бланку Додатка немає рядка, де потрібно вказувати номер номера місяця звітного кварталу.

Однак в Порядку заповнення Форми 1ДФ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-20#Text) в рядку 02 Додатку Д5 потрібно вказувати:

  • номер місяця у звітному кварталі (цифрове значення від 1 до 3);
  • номер Розрахунку, до якого додається Д5 (відповідає номеру, вказаному у заголовній частині Розрахунку).

формування рядків Додатку Д5

Помилки в основній частині об’єднаного звіту

В новій звітності з’явилась нова графа, якої не було ані в звіті 1ДФ, ані в звіті Д4. А саме — «Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад», коди якого складаються з 19 символів. Однак в оновленому бланку 1ДФ в цій графі міститься лише 14, а не 19 символів.

В основній частині звіту у графі 8 «загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за звітний квартал, усього (гр. 1 + гр. 2 + гр. 3 рядка 7)» бланк містить 3 клітинки, замість 1.

А в розділі ІІ основної частини звіту рядок «Додаткова база нарахування єдиного внеску» має 2 клітинки замість 3.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Також звіт містить недоліки стосовно нумерації додатків до форми 1ДФ та заповнення основної частини розрахунку з типом «Довідковий».

Можливо, зміни в Порядку, або роз’яснення від Мінфіну врегулюють всі ці неузгодженості. Як тільки це відбудеться, і ми матимемо вирішення суперечностей між оновленим бланком та Порядком, нова форма об’єднаної звітності з’явиться в онлайн бухгалтерії БукКіпер.

Нагадаємо, що бухгалтерський сервіс BookKeeper дозволяє автоматично розраховувати заробітну плату, відпускні, лікарняні компенсації. Також в програмі можливо проводити облік взаєморозрахунків з фізичними особами за договорами ЦПХ. Програма для обліку містить всі необхідні податкові звіти, які заповнюються автоматично на підставі проведених операцій та розрахунків.

Всі нові користувачі отримують тестовий місяць обліку безкоштовно.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам