fbpx

Нові податкові умови розробляють для ІТ-компаній

Нові податкові умови розробляють для ІТ-компаній

Депутати підготували два проекти законів, які регулюватимуть роботу нової економічної моделі «Дія Сіті» та діяльність ІТ-компаній.

*Нагадаємо, що в основі проекту «Дія Сіті» закладені спеціальний правовий режим, податкові пільги та спрощені умови діяльності ІТ- та компаній в сфері креативної економіки. Ця тестова економічна модель розробляється з метою залучення інвесторів в Україну та розвитку галузі в цілому. Після тестування і виявлення позитивних результатів, модель може стати платформою для загальної трансформації економіки країни.

І законопроект 3979 «Про заходи стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні», і проект закону 3933-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)» зареєстровані 10 серпня.

Зокрема, революційним законопроектом 3979 передбачається впровадження:

  • особливого режиму оподаткування ІТ-галузі та спеціальної моделі оподаткування доходів працівників таких компаній;
  • можливості обрання контрактної форми трудових відносин в ІТ-компаніях;
  • можливість продовження роботи з ФОП за умови, що їх кількість не перевищуватиме 50%.

Але, щоб ІТ-компанія могла працювати за ослабленими податковими умовами, вона повинна відповідати ряду вимог:

  • ведення діяльності виключно ІТ-індустрії;
  • розмір експортної виручки від здійснення ІТ-діяльності — не менше 70% від загального доходу;
  • середньомісячна зарплата працівників — не менше 1 500 євро за офіційним курсом валют, встановленим НБУ на 1 січня податкового року;
  • витрати компанії на оплату праці у загальній структурі витрат — не менше 70%.

Одночасно законопроект 3933-1 вводить пільгове ІТ-компаній. Зокрема:

1. Вводиться податок на виведений капітал у розмірі 18%, що сплачуватиметься при виведенні грошей з компанії, зокрема, під час розподілу дивідендів.

2. За умови, якщо сума ЄСВ буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску, для оподаткування зарплат працівників ІТ-компаній застосовуватиметься ПДФО в розмірі 5% та 5% ЄСВ.

Цікаво, що на відміну від попереднього законопроекту, цей встановлює середньомісячну зарплату працівників ІТ-компаній на рівні не менше 1 200 євро за курсом НБУ.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Нагадаємо, що бухгалтерський і податковий облік ІТ-компаній, а також облік експортних операцій, зручно вести в онлайн сервісі BookKeeper. Операції бухгалтерської програми дозволяють провести інвойси, розрахувати курсові різниці та нарахувати зарплату працівникам. Можливий імпорт податкової звітності, яка заповнюється автоматично на підставі проведених операцій, у форматі xml для подання у контролюючі органи.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам