fbpx

Облік і податкова звітність ФОП в онлайн програмі БукКіпер

Починаючи бізнес-діяльність, підприємці опиняються перед питаннями, які стосуються організації обліку їх діяльності та подання податкової звітності:

  • чи можливо самостійно вести оперативний облік і складати первинні документи?
  • в якій програмі складати документи, якщо підприємець займається торгівлею, або отримує оплати в валюті від нерезидентів?
  • чи може програма працювати онлайн, і щоб до неї мали доступ декілька користувачів одночасно?
  • як складати податкову звітність, де знайти бухгалтера, який зробить це правильно?

В цій статті ми дамо відповіді на ці та інші питання, які турбують підприємців. А також покажемо, як в онлайн програмі БукКіпер можна вести облік діяльності ФОП, створювати первинні документи, розраховувати податки та складати звітність.

Увага! Нові користувачі БукКіпер, які зареєструвались в програмі до 15 січня 2022 року включно, отримають бонусний період безплатного обліку в програмі протягом 3 місяців.

 

Зареєструватися в сервісі Буккіпер
 

Розглянемо приклад обліку діяльності ФОП в хмарному сервісі BookKeeper на кейсі ІТ-підприємця.
ФОП займається програмуванням на JS, SQL, C#, співпрацює з українськими та іноземними замовниками та проводить кілька операцій в місяць.

Облік операцій діяльності досить простий: отримав замовлення на певну кількість годин роботи, погодив годинну ставку, виставив рахунок (Invoice), отримав гроші.

В кінці кварталу розрахував податки та здав звітність в податкову.

І цей алгоритм підходить всім ФОП, які надають послуги: програмістам, маркетологам, дизайнерам, юристам, копірайтерам.

Онлайн сервіс BookKeeper дозволяє вести повнофункціональну бухгалтерію діяльності не лише ФОП, але й середнього бізнесу, де потрібно розраховувати зарплату, нараховувати ПДВ, складати розгорнуту податкову звітність.

Директора та управлінці в БукКіпер ведуть оперативний облік, контролюють показники компанії.

А от для ФОП облік в програмі набагато простішний:

1. Необхідно зареєструватися в сервісі і ввести свої реквізити ФОП

 

 

 

2. В розділі Бухгалтерія вводимо номер банківського рахунку.

А щоб не проводити платіжні документи вручну, налаштовуємо онлайн імпорт банківських виписок, який передбачено для клієнтів Монобанк та Приват24 для бізнесу.

3. Виставляємо рахунок українському замовнику або Invoice закордонному
3.1. Рахунок

 

3.2. Invoice

4. Отримали SMS про надходження грошей на рахунок? Тоді слід завантажити в бухгалтерську програму платежі та провести їх

5. Щоб закрити операцію, треба надати замовнику «Акт виконаних робіт» (іноземному замовнику він не потрібен, але українському — обов’язково).

6. Лайфхак: щоб не використати всі гроші та завжди мати на рахунку достатню суму коштів для сплати податків, періодично можна формувати бухгалтерську довідку з розрахунку податків

7. Програма автоматично формує податковий звіт підприємця на підставі проведених оплат від клієнтів, а також Бухгалтерської довідки, якою були нараховані податки

8. Електронний звіт можна подати через Електронний кабінет платника податків, або через модуль електронної звітності ПриватБанку

9. Після подачі звітів потрібно сплатити ЄП та також ЄСВ. Платежі за податками виконуються в банківському додатку, і потім в систему БукКіпер імпортуються з випискою банку.

Власне, і все: квартал відпрацьовано, гроші отримано, податки сплачені, а звітність подана.

Складно?

На наш погляд, зовсім просто, і займає не більше 3-х годин на квартал, навіть для підприємця, який до цього не мав досвіду в бухгалтерії.

Але не виключенням є і випадки, де бухгалтер на аутсорсі веде облік підприємця. І в цьому є раціональне зерно. Однак дуже часто буває, що бухгалтера немає можливості оперативно створити рахунок, або підготувати первинні документи за проханням підприємця, і тоді, щоб скоріше вирішити це питання, ФОП доводиться робити і цю справу.

Онлайн сервіс БукКіпер дозволяє працювати необмеженій кількості користувачів під одним логіном. Де б підприємець не був, хоч у поїздці по справах в інше місто, хоч на зустрічі з клієнтом, ФОП завжди може скласти необхідний документ. Це займає всього 5 хвилин, але, як показує досвід, прискорює бізнес-процеси підприємця.

Реєструйтесь, і досягайте нових вершин в бізнесі. Впевнені, з БукКіпер, цей процес буде легким і приємним!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам