Наказ №763, який Міністерство Фінансів України підготувало ще 17.09.2018, врешті решт було опубліковано 06 листопада в «Офіційному віснику України». Наказом було затверджено зміни у формі податкової накладної, розрахунку коригувань кількісних та вартісних показників до податкової накладної, а також порядок заповнення цих документів. Починаючи з 1 грудня 2018 року користувачі онлайн бухгалтерії БукКіпер СааС вестимуть облік ПДВ вже за новими бланками документів.
Бухгалтери вітчизняних підприємств та користувачі онлайн бухгалтерії готувалися до змін вже з листопада. Адже Наказ №763 був підготовлений ще у вересні. Якби він набрав чинності в жовтні, то складати ПН та РК за новими формами довелося вже у листопаді. Але наказ опублікували лише вчора.
Фактично в новому наказі викладено нові форми ПН та РК та порядок заповнення документів.
Отже, з 1 грудня 2018 року в заголовній частині ПН потрібно буде вказувати податковий номер платника податку, згідно з Наказом №1588 від 09.12.2011. Умовний ІПН вказується, якщо:
- покупець не має статусу платника ПДВ;
- товари вивозяться за межі митної території України;
- ПН складає покупець – отримувач послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України;
- ПН складається на операції з ліквідації ОС, переведення виробничих ОС до складу невиробничих;
- ПН складається на операції постачання товарів (послуг) в рахунок оплати праці найманих працівників;
- На дату складання ПН на суму збільшення компенсації вартості товарів (послуг) покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;
- ПН складається за щоденними підсумками.
За приводу цього додамо, що поле з ІПН залишати порожнім не можна. Умовні ІПН нікуди не поділися, вказувати їх треба. А це положення, по суті, лише уточнює, що в полі вказується умовний, а не реальний ІПН.
Щодо складання зведеної ПН. Якщо раніше користувачі онлайн бухгалтерії БукКіпер такий документ проставляли поміткою «Х», то з 1 грудня цей реквізит замінено цифровим кодом. При формуванні зведеної ПН обиратиметься один з чотирьох кодів ознаки:
- 1 — податкові зобов’язання нараховуються відповідно до п. 198.5 ПКУ;
- 2 — податкові зобов’язання нараховуються відповідно до п. 199.1 ПКУ;
- 3 — складаються зведені ПН на операції, коли договірна ціна нижча за ціну придбання товарів (послуг) або балансової вартості необоротних активів (п.15 Порядку №1307);
- 4 — складаються зведені ПН на операції, які мають ритмічний або безперервний характер постачання (п. 19 Порядку №1307).
Найважливіша зміна стосується введення нової графи «Сума податку на додану вартість» табличної частини ПН (графа 11 оновленої форми ПН). Вона заповнюватиметься по рядкам в гривнях з копійками (де після коми проставляється 6 знаків включно). Аналогічна новація стосується і РК.
Наказом передбачено і зміни в складанні РК щодо виправлення таких помилок в ПН. Вони стосуються:
- виправлення помилок, допущених в заголовній частині ПН, які не заважають ідентифікувати проведену операцію;
- коригування кількісних і (або) вартісних показників табличної частини ПН, у зв’язку зі зміною суми компенсації, перегляду цін, або повернення постачальником передплати. Зверніть увагу, за новими правилами в РК потрібно буде вказувати причину коригування. Коди причин коригування оприлюднює ДФС на офіційному сайті.
- коригування двох і більше ПН, складених на одну операцію.
До дати переходу на нові правила складання ПН і РК залишилося більше ніж три тижні. Цього часу має вистачити для того, щоб розібратися з усіма нововведеннями, викладеними у Наказі №763 17.09.2018.
Наразі в бухгалтерії онлайн Bookkeeper реалізовані актуальні бланки ПН та РК, які користувачі успішно реєструють в ЄДРПН через програму подання звітності «Соната». Але з 01 грудня в сервісі для ведення бухгалтерії онлайн Bookkeeper додатково будуть розроблені та введенні нові бланки документів. Реєструвати та відправляти контрагентам їх можна буде також через програму здачі звітів «Соната». Детальну інформацію щодо заповнення документів ми підготуємо і викладемо в довідці користувача БукКіпер СааС
Приєднуйтесь! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі - безкоштовний.