fbpx

Облік заробітної плати: як роботодавцю отримати компенсацію з ЄСВ

як роботодавцю отримати компенсацію з ЄСВ

Держава усіляко сприяє збільшенню робочих місць та зростанню виплат у вигляді заробітної плати населенню. Так, згідно з постановою КМУ від 13 березня 2013 року №153, для підприємств, які створюють нові робочі місця, приймають на роботу соціально незахищених осіб, що мають статус безробітних та здійснюють виплати фізичним особам у встановленому розмірі, передбачено компенсацію частини витрат фонду оплати праці. В статті поговоримо про те, які умови обліку заробітної плати слід дотримати та що робити бухгалтеру, аби отримати обіцяну компенсацію.

Суть Порядку №153 полягає в тому, що починаючи з 2013 року, підприємствам, які створювали нові робочі місця та протягом 12 місяців виплачували працевлаштованим на нові місця фізичним особам зарплату, яка має більший розмір, ніж три мінімальних зарплати, належить компенсація в розмірі 50% від суми нарахованого ЄСВ.

Крім того, на компенсацію в розмірі 100% суми нарахованого та сплаченого ЄСВ можуть очікувати підприємства, які прийняли на роботу соціально незахищених осіб за направленням центру зайнятості.

Компенсацію може отримати, як приватне підприємство, товариство з обмеженою відповідальністю, так і ФОП, який використовує працю найманих робітників. Обмеження щодо організаційно-правової форми роботодавців стосується лише бюджетних установ та підприємств, які були створені внаслідок ліквідації іншої юридичної особи менше ніж за 12 місяців до дати створення нового робочого місця.
Отже, якщо ваша компанія постійно розвивається, веде прозору політику щодо обліку заробітної плати та має статус сумлінного роботодавця, у вас є, підтверджена на законодавчому рівні, гарантія отримати компенсацію господарських витрат.

Підтвердженням виконання всіх умов для отримання компенсації є, перш за все, відбиття інформації по новоствореним робочим місцям у звіті з ЄСВ за формою Д4. Постійні користувачі онлайн бухгалтерії БукКіпер СааС вже встигли неодноразово скласти цей звіт, та оцінити переваги функціоналу програми для обліку. Одним із них є можливість здавати електронну звітність в лічені хвилини. Натискання кнопки відправляє звіт з ЄСВ до програми подання звітності Соната, а з неї — до ДФС.

Але, на тому, щоб показати у звіті за формою Д4 інформацію по новоствореним робочим місцям, робота для бухгалтера не закінчується. Також потрібно складати довідку про виконання роботодавцем умов компенсації. Документ за встановленою формою подається в центр зайнятості в місяці звернення за компенсацією, а потім щомісяця під час її отримання впродовж року. (Раніше документ подавався в органи Пенсійного Фонду).

Зверніть увагу, якщо підприємство зменшить штатну чисельність робітників, або знизить розмір фонду оплати праці, право на компенсацію буде втрачено.

Радимо користуватись онлайн бухгалтерією БукКіпер, її широкі можливості передбачають задоволення всіх задач, які постають перед ФОПами, єдинниками, підприємствами малого та середнього бізнесу і неприбутковими організаціями. Проведення операцій, складання розрахунків, створення документів належної форми та заповнення і подання звітів онлайн – все це можливо з найшвидшою онлайн-бухгалтерією БукКіпер!

Приєднуйтесь і зберігайте власний час! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі – безкоштовний.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам