fbpx

Операції з РРО: без помилок і штрафів

operacii ppo bookkeeper

Встановити РРО та складати фіскальні чеки на кожну операцію з продажу товарів, робіт та послуг, сплачених готівкою або з використанням платіжної картки зобов’язані особи, які відповідають категоріям:

  • Платники ЄП 2 та 3 груп, у яких обсяг річного доходу (за будь-який період) перевищив 1 млн. грн. РРО має бути встановлений в наступному кварталі після виявлення перевищення.

    Підставою для подальшого використання РРО є одноразове перевищення доходу в 1 млн. грн., незалежно від того, чи сягає дохід в наступних періодах визначеної границі. Обов’язок використовувати касовий апарат зберігається за підприємцем навіть після зняття з обліку та повторній реєстрації ФОП.

  • Суб’єкти господарювання, незалежно від їхнього обсягу доходу, які займаються продажем технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

    До цих товарів відноситься побутова техніка (холодильники, кондиціонери, пилососи, пральні машини, праски, ваги), електроінструменти (перфоратори, бензопили), ноутбуки, комп’ютери, сервери, сканери, телефони, фото- та відеокамери, навігатори, телевізори та іграшки (роботи, дрони, ігрові приставки), в тому числі і колишнього використання. Повний перелік товарів визначено Постановою КМУ від 16.03.2017 № 231.

  • Суб’єкти господарювання, незалежно від їхнього обсягу доходу, які займаються продажем лікарських засобів та виробів медичного призначення, до яких відносяться будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.
  • Суб’єкти господарювання, незалежно від їхнього обсягу доходу, які займаються продажем підакцизних товарів, дозволених платникам ЄП.

    Якщо підприємець продає побутову техніку, лікарські засоби або підакцизні товари, і використовує касовий апарат, для інших видів діяльності він також зобов’язаний встановити РРО. Вимога встановити РРО поширюється на всі види діяльності, навіть якщо інша діяльність не передбачає обов’язку використання касового апарату.

За роботу без РРО встановлено наступні штрафи:

- за першу суму розрахунків, проведених без касового апарату — 1 грн.;
- за кожне наступне порушення — 100% вартості товарів (робіт), проданих без використання РРО.

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які відповідають категоріям осіб, зобов’язаних використовувати касовий апарат, виписують фіскальний чек на розрахункові операції готівкою та/або в безготівковій формі (з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). Але в Книзі обліку доходів і витрат (або Книзі обліку доходів) операції із застосуванням карток включаються до безготівкових розрахунків.

Зверніть увагу, в Індивідуальній податковій консультації від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК податківці наполягають: видавати чеки з РРО потрібно і тим покупцям, які замовили товар через інтернет із доставкою поштою або кур’єрською службою, та розрахувались платіжними картками Visa, Master Card, LiqPay, а також за допомогою інтернет-банкінгу. Зокрема, вимога стосується суб’єкта господарювання, який власне запросив податкову консультацію. Інші суб’єкти господарювання не зобов’язанні дотримуватись цієї умови. Але скоріш за все, при перевірках фіскали будуть вимагати використання РРО при оплаті товару, замовленого через інтернет, з використанням інтернет-банкінгу.

Одночасно в Індивідуальній податковій консультації від 10.04.2018 р. № 1532/0/99-99-14-05-01-14/ІПК, податківці висловили думку, що в разі надання послуг через інтернет, їх оплати через інтернет-банкінг та відсутності місця здійснення розрахунків й фізичного контакту надавача і споживача послуг (наприклад, продаж та установка комп’ютерних програм, навчальні відео-уроки в інтернеті, підписка на платний інтернет-канал, продаж книги в електронному форматі та інше), РРО може не застосовуватись.

Нагадаємо, що ДФС нещодавно включила до реєстру РРО 8 новітніх моделей програмних і програмно-технічних комплексів для реєстрації розрахункових операцій. Відповідно до Наказу Мінфіну суб’єкти господарювання можуть здійснювати розрахунки з покупцями без касового апарату. Натомість — встановивши на комп’ютер, планшет або смартфон одну із запропонованих ДФС спеціальних програм, що дозволяють генерувати касові чеки та звіти. Про цей проект ми писали.

Для ведення бухгалтерського й податкового обліку, використовуйте сервіс БукКіпер. Сучасна онлайн бухгалтерія дозволяє складати розрахунки та вести облік діяльності підприємств і підприємців всіх систем оподаткування. Заповнення звітів відбувається автоматично: на основі проведених операцій. Інтеграція BookKeeper із програмою Соната дозволить вам в лічені хвилини подати електронну звітність до фіскальних служб.

Реєструйтесь в БукКіпер та отримуйте місяць безкоштовної роботи. Долучайтесь до спільноти користувачів БукКіпер та читайте на сайті більше новин про облік підприємців.

BookKeeper: сучасні технології для вашого успіху!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам