fbpx

Органи місцевого самоврядування не зможуть проводити трудові перевірки

Органи місцевого самоврядування не зможуть проводити трудові перевірки

04 березня у ВР було прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» №0958, який позбавляє органи місцевого самоврядування (ОМС) права проводити трудові перевірки.

Починаючи з 2017 року, коли Закон «Про місцеве самоврядування» набув чинності, посадові особи ОМС отримали право безперешкодно, без попереднього повідомлення і будь-яку годину доби здійснювати інспекційні відвідування, проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень суб’єкта господарювання, у яких використовується наймана праця.

З цього часу спілка роботодавців України вела боротьбу із свавіллям інспекторів праці від ОМС, аргументуючи свою позицію тим, що:

  • наділення посадових осіб ОМС статусом державного інспектора праці суперечить Конвенціям МОП №81 та №129, оскільки інспекційне відвідування має проводитись під наглядом і контролем центрального органу влади, а ОМС такого статусу не мають;
  • інспектори праці повинні володіти необхідним рівнем кваліфікації для виконання обов’язків. Але на практиці контролери від ОМС мали низький рівень компетенції для прийняття вірних рішень, і не відповідали цій вимозі;
  • інспекторами праці можуть бути лише державні службовці, якими посадові особи ОМС не є;
  • дублювання функцій територіальних органів Держпраці та ОМС суперечить стратегії реформування системи нагляду та контролю.

Отже, після підписання Президентом прийнятого ВР законопроекту №0958, ОМС втратять право проводити трудові перевірки та застосовувати штрафні санкції, натомість вони зможуть лише ініціювати проведення перевірок спеціальними державними органами.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Також проект закону передбачає зміни щодо діяльності органів державного нагляду:

  • спрощення процедури судового та адміністративного захисту прав і законних інтересів суб’єктів господарювання при застосування до них заходів державного нагляду;
  • застосування превентивних, а не каральних заходів впливу в разі порушення законодавства про працю вперше;
  • розмежування контролю за дотриманням законодавства про працю органами державної влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що онлайн сервіс для бухгалтерського обліку BookKeeper дозволить вам вірно та вчасно автоматично розраховувати заробітну плату, відпускні та лікарняні виплати. Бухгалтерська програма БукКіпер підтримує облік заробітної плати на неповний робочий день, розрахунок зарплати особам з інвалідністю, тим, хто має пільги з ПДФО, а також винагороди за договорами ЦПХ. Заповнення податкових звітів відбувається автоматично на підставі проведених розрахунків.

Перший місяць обліку в сервісі — безкоштовний.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам