fbpx

Перейти на облік в хмарну бухгалтерську програму легше, ніж змінити податкову

Перейти на облік в хмарну бухгалтерську програму легше, ніж змінити податкову

Це безглуздо! Як можна перейти з перевіреної роками десктопної бухгалтерської програми в якийсь ноу-нейм хмарний сервіс, що існує без двох років тиждень?

Я працюю головним бухгалтером в компанії, яка займається оптовою торгівлею косметики. На фірмі небагато людей, та все ж є і менеджери, які виписують рахунки, відповідають за склад, відвантажують й закуповують товари; і директор регулярно просить відзвітувати про фінансові показники компанії. Моя головна задача — оперативно відслідковувати перші події, вчасно нараховувати та виплачувати зарплату, вправно складати й подавати звіти та прогнозувати обсяги майбутніх податків.

Наша програма для обліку завжди служила мені вірою та правдою: коректно визначала першу/другу події, вірно розраховувала прибутки та податки. Звичайно, стара програма часто потребувала доопрацювань сторонніми спеціалістами (на жаль, розробники її вже не підтримують). І в черговий раз, коли регулятор знов змінив бланки звітності, директор поставив питання переходу в хмарний облік, в якому, за його словами, всі оновлення виходять вчасно. А тому запрошувати сторонніх програмістів і витрачати на них гроші компанії буде не потрібно.

На те, щоб переконати себе зареєструватись в запропонованому директором бухгалтерському сервісі, знадобилося два тижні. Ще тиждень пішов на те, щоб закрити період, скласти й здати фіскальні звіти через Сонату, та все ж таки увійти в хмарний бухгалтерський сервіс.

Мене відразу насторожив, схожий на іграшкову програму, інтерфейс. Меню сервісу поділено на розділи, в яких операції відповідають певній ділянці роботи компанії. Наприклад, в розділі Продажі — всі операції та документи, пов’язані з реалізацією товарів, а в Персонал — кадрові накази та зарплатні документи. Хіба в іграшковій програмі може бути повноцінний бухгалтерський та податковий облік?

На ознайомлення з інтерфейсом я витратила кілька вечорів. На перший погляд, все, що потрібно для обліку нашої компанії (придбання і продажі, валютні операції, операції за договорами ЦПХ), в БукКіпер є. Бланки податкової звітності теж присутні. Програма їх коректно (я перепровірила) і автоматично заповнює — на підставі проведений операцій. Всі звіти можна відправити в Сонату натисканням двох кнопок, що для мене стало несподіваним плюсом.

Зрозуміло, що зберігання даних компанії в хмарному середовищі не настільки надійне, як в офісному сервері. Однак заспокоює те, що компанія Microsoft, де зберігається сервіс БукКіпер, має відмінну репутацію. Крім того, можна буде вести облік не тільки з офісу компанії, але й з дачі — наприклад, влітку, коли в місті нестерпна спека.

Для переносу існуючої бази, в онлайн бухгалтерії BookKeeper є інструменти, що дозволили швидко імпортувати весь асортимент і номенклатуру товарів, а також базу контрагентів. Бухгалтерською довідкою я швидко занесла початкові сальдо по рахунках.

Зараз в хмарній бухгалтерії ще немає табелю обліку робочого часу. Та в службі підтримки дівчата запевнили, що це завдання вже в планах розробки і скоро буде в БукКіпер. Там же я отримала безкоштовну консультацію і дізналась лайфхак, як один раз і назавжди налаштувати зв'язок з Клієнт-банком Приват24 і обмінюватись банківськими документами онлайн.

Але все ще сумнівалася. Та швидкість, з якою БукКіпер реагує на зміни в законодавстві нашої країни, вплинула на рішення перейти на хмарний облік. В релізах, які виходять кожні два тижні (і не потребують завантаження додаткових файлів) завжди з’являються нові операції та функції, що спрощують облік.

За тиждень до кінця безкоштовного періоду в BookKeeper я віднесла директору на підпис рахунок на оплату за рік. Нам нарахували два безкоштовних місяці і ми заощадили майже 600 гривень (впевнена, я отримаю ці гроші в премію).
Ми налаштували обмежені права доступу менеджерам на складі. І я спокійна: мої бухгалтерські проводки ніхто зі співробітників «випадково» не змінить.

Ви також можете зареєструватись і отримати безкоштовний місяць обліку — тут
А тут дізнаєтесь більше про хмарний облік в БукКіпер

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам