fbpx

Перша подія до ПДВ-реєстрації: які податкові наслідки?

Перша подія до ПДВ-реєстрації які податкові наслідки

Право на нарахування ПДВ і складання податкових накладних мають виключно підприємці та підприємства, які зареєстровані платниками ПДВ. Тому, якщо в платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, надання послуг, виконання робіт, або оплата від покупця) відбулась до його реєстрації, а друга — після реєстрації, то ПДВ-зобов’язання за цією операцією не нараховуватиметься.

Якщо ж платник ПДВ застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань, то в разі надходження оплати за відвантажені товари (надані послуги) після його реєстрації, він декларує податкові зобов’язання відповідно до законодавства.

А ось, якщо платник до його ПДВ-реєстрації на дату виникнення першої події зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з досягненням обсягу оподаткованих операцій 1 млн грн, але не зробив цього, податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються. Одночасно права на податковий кредит такий платник не матиме. Оскільки податковий кредит відображають підприємства та підприємці, що зареєстровані платниками ПДВ.

Детальніше про уе почитати можна на сайті податківців.

Нагадаємо, що в онлайн бухгалтерії BookKeeper можливо вести облік ПДВ, складати податкові накладні та зберігати їх у форматі XML для наступної їх реєстрації в ЄДРПН. Для звітування присутня Податкова декларація з ПДВ з Додатками, що заповнюється бухгалтерською програмою БукКіпер автоматично — на підставі проведених податкових накладних.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Сервіс для обліку БукКіпер інтегровано з програмою для подання звітності Соната, що дозволяє реєструвати податкові документи та звіти без додаткового завантажування файлів.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам