Податок на виведений капітал (ПнВК) може замінити податок на прибуток з 2019 року. Цей законопроект розглядатиметься найближчим часом у Верховній Раді. Які зміни спричинить цей закон, якщо його приймуть? І як він вплине не ведення бухгалтерії підприємствами малого та середнього бізнесу? Спробуємо розібратися в цих та інших питаннях.
Мова про податок на виведений капітал йде вже не перший рік. Але законопроект №8557 у Верховній Раді був зареєстрований лише 4 липня 2018 року. Він передбачає, що звичний податок на прибуток підприємства буде скасовано, а натомість з’явиться новий податок. І якщо, згідно зі старою системою оподаткування, податок на прибуток за результатами звітного періоду комерційні підприємства повинні сплачувати у будь-якому разі, то ПнВК сплачується лише в тому випадку, коли власник забирає собі кошти, зароблені підприємством. Тобто, поки фінанси підприємства знаходяться в активі, податок на виведений капітал не нараховуватиметься.
Прихильники нового податку вважають, що його введення якісно вплине на розвиток вітчизняних компаній. Оскільки нова система оподаткування передбачатиме сплату в бюджет лише в момент виведення коштів з підприємства, це мотивуватиме власників бізнесу економити. А збережені кошти використовувати для модернізації та розвитку виробництва і поліпшення умов праці.
Звичайно, в новій системі присутні свої недоліки. Через те, що податок на прибуток дозволяє зібрати більше коштів до державного бюджету, після його скасування перші два роки бюджетні збори значно зменшаться. Але, на наш погляд, цей мінус менш суттєвий, ніж позитивні моменти. Зараз, у спробі мінімізувати податкові платежі, підприємці винайшли безліч схем, які дозволяють не показувати реальний прибуток. У підсумку, більшість підприємств проходять як збиткові, або з мінімальним прибутком. Через те, що нова система оподаткування набагато прозоріша за ту, що діє зараз, більшість цих схем зникне. В результаті, спростяться умови ведення бізнесу, скоротяться витрати платників податку, зросте капіталізація підприємств і буде створено стимул для залучення іноземних інвестицій в українську економіку.
Слідкуючи за цими подіями в країні, ми вже почали розробляти в онлайн бухгалтерії Буккіпер Саас нові алгоритми розрахунків податків. Прийняття нового законопроекту в жодному разі не ускладнить організацію обліку на підприємстві для користувачів програми бухгалтерії онлайн Bookkeeper. Слідкуйте за новинами!
Приєднуйтесь! Адже після реєстрації перший місяць роботи в сервісі - безкоштовний.