fbpx

Податкова декларація з ПДВ (J(F)0200123): як заповнити в БукКіпер?

Податкова декларація з ПДВ (J(F)0200123) як заповнити в БукКіпер

В реліз від 16.04.2021 року бухгалтерської програми БукКіпер ми додали нову форму Податкової декларації з податку на додану вартість (J(F)0200123) з Додатком 1 (J0200523, F0200423). Звіт, як і раніше, заповнюється в бухгалтерському сервісі BookKeeper автоматично. Всі дані, які потрапляють в декларацію, походять із Податкових накладних, які попередньо проводяться в бухгалтерській програмі.

Зокрема, і податковий кредит, і податкові зобов’язання, що нараховуються на операції за основною ставкою, 7% та 14% податку, і які підтверджують податкові накладні, відображаються у відповідних розділах Декларації.

Як змінилась Податкова декларація з ПДВ (J(F)0200123)?

Оскільки в березні з’явилась нова ставка податку (14%), для цієї ставки показується обсяг постачання. І за це тепер відповідає рядок 1.3.

В рядку 1 тепер є три підрядки: за ставкою 20%, за ставкою 7% і за ставкою 14%. Отже, в залежності від того, яка продукція постачається, або які послуги надаються, ця інформація вказується у відповідному рядку Декларації.

Програма для обліку БукКіпер розуміє ставку ПДВ, за якою оподаткована проведена операція (ставка ПДВ вказується під час створення потрібного об’єкта обліку), і обсяги операцій за цими ставками, а також суми ПДВ автоматично відображає у потрібних рядку звіту.

Податкові зобов’язання з ПДВ в Податковій декларації з ПДВ в бухгалтерській програмі БукКіпер

Рис. 1. Податкові зобов’язання з ПДВ в Податковій декларації з ПДВ в бухгалтерській програмі БукКіпер

Зміни відбулись і в 4 рядку. Цей рядок стосується операцій з «умовного продажу», коли придбані товари, продукція та послуги використовуються не за призначенням, не в господарській, або неоподаткованій діяльності, тоді нараховуються податкові зобов’язання, виходячи з тієї ставки, за якої було відображено податковий кредит. А оскільки кредит може бути за ставкою 14%, то і зобов’язання також показуються за ставкою 14%.

Також важливо пам’ятати, що ці рядки призначені не лише для коригування поточних зобов’язань на умовний продаж, але й для коригування зобов’язань, нарахованих протягом року за підсумками річного перерахунку.

В рядку 6, починаючи з Декларації за березень, з’явились 2 підрядки — 6.1 і 6.2.

Ці зміни пов’язані з набуттям чинності змін у ПКУ 1 січня 2021, відповідно яких види діяльності, пов’язані з креативною індустрією, оподатковуються за ставкою 7%. За ст. 208 ПКУ, послуги, пов’язані з креативною індустрією та культурними заходами (повний перелік наведено в 193.1 ПКУ) оподатковуються за ставкою 7% у разі їх отримання від нерезидента із місцем постачання на митній території України.

Отже, у рядку 6.1, як і раніше, відображаються податкові зобов’язання, нараховані при отриманні послуг від нерезидента із місцем постачання цих послуг на митній території України за ставкою 20%. А в разі, якщо компанія отримала від нерезидента послуги, які оподатковуються за ставкою 7%, ці операції відображаються у рядку 6.2.

Дзеркальні зміни відбулись і в ІІ розділі Податкової декларації з ПДВ (J(F)0200123). Оскільки з’явилась ставка 7% для постачальників, ця ж ставка з’явилась і для покупців сільгосппродукції.

Податковий кредит з ПДВ в Декларації з ПДВ в онлайн бухгалтерії БукКіпер

Рис. 2. Податковий кредит з ПДВ в Податковій декларації з ПДВ в онлайн бухгалтерії BookKeeper

Цей розділ Податкової декларації з ПДВ, як і попередній, автоматично заповнюється програмою для обліку BookKeeper. І обсяги операцій за різними ставками ПДВ проставляє у відповідних рядках звіту.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Операції з придбання сільгосппродукції зі ставкою 7% показуються в рядку 10.3. Раніше в рядку з цим кодом відображалось придбання без ПДВ, або за ставкою 0, тепер ці операції відображаються в рядку 10.4.

Суми імпортного ПДВ у розмірі 14%, яку імпортери сільгосппродукції сплачують на митниці, показуються в рядку 11.3.

Також важлива зміна стосується операцій з імпорту послуг. У зв’язку з тим, що тепер для таких операцій діють дві ставки (20% і 7%), імпортери послуг відображають обсяги операцій також у двох рядках — відповідно за ставкою 20% і ставкою 7%. Зокрема, розподіл відбувається і розділі І, і в розділі ІІ Декларації.

Імпортер послуг реєструє податкові зобов’язання на операції з імпорту послуг і показує їх обсяг у рядках 6.1 і 6.2 за відповідними ставками.

Податкові зобов’язання на операцію з імпорту послуг

Рис. 3. Податкові зобов’язання з ПДВ за операціями імпорт послуг

Податковий кредит за цими операціями за основною і ставкою 7% ПДВ показуються у відповідних рядках: 13.1 і 13.2.
Додаток 1 (J0200523, F0200423) в бухгалтерському сервісі BookKeeper також заповнюється автоматично.

Нагадаємо, що сьогодні (20 квітня) граничний термін подання Декларації з ПДВ за березень, і якщо ви ще не склали звіт, бажаємо вам швидкого заповнення та подання Декларації!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам