fbpx

Податкові пільги щодо сплати ЄСВ ФОП під час воєнного стану

Податкові пільги щодо сплати ЄСВ ФОП під час воєнного стану

17 березня набрав дії Закон №2120 від 15.03.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану», який передбачає податкові пільги щодо нарахування та сплати ЄСВ.

Нововведення стосуються Закону України №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Зокрема, в Закон внесені нові пункти 9-19-9-23, які діятимуть на час воєнного стану та ще 12 місяців після його закінчення. Розберемо їх

1. Звільнення від нарахування на сплати ЄСВ

1 Податкові пільги щодо сплати ЄСВ ФОП під час воєнного стану

Починаючи з березня та ще протягом 12 місяців після припинення воєнного стану звільняються від обов’язкового нарахування та сплати ЄСВ наступні особи:

  • ФОП всіх груп та систем оподаткування
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність
  • члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Отже, маємо, що за січень і лютий потрібно нарахувати та сплатити ЄСВ, а за березень, протягом війни та ще 12 місяців після її закінчення — оплата відбувається на добровільних підставах.

Пункт не прив’язується до отриманого доходу. Навіть, якщо суб’єкт господарювання буде вести діяльність та отримувати дохід, все одно діятиме звільнення.

При цьому, за періоди несплати розрахунок єдиного внеску у складі декларації не заповнюється.

Одночасно місяці, за які не було нараховано та сплачено ЄСВ, не будуть включені до страхового стажу.

2. Звільнення сплати ЄСВ за найманих працівників, призваних під час мобілізації

2 Податкові пільги щодо сплати ЄСВ ФОП під час воєнного стану

Мова йде про середньоденну зарплату мобілізованому працівнику за ст. 119 ПКУ, яку нараховують і компенсують за власний рахунок роботодавці-єдиноподатники (ФОП 1 і 3 груп і юрособи 3 групи).

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Все, що роботодавець не заплатив за таких осіб, буде сплачуватись за рахунок держбюджету, але в тих місяцях, де в такої особи не було доходів у вигляді грошового забезпечення.

3. Мораторій на перевірки правильності обчислення та сплати ЄСВ

3 Податкові пільги щодо сплати ЄСВ ФОП під час воєнного стану

На період воєнного стану та ще на три місяці після його припинення не застосовуватимуться штрафи, якщо не вдалося виконати обов’язки як платника ЄСВ, за неподання або несвоєчасне подання звітності з ЄСВ, а також не нараховуватиметься пеня на недонараховані чи несплачені суми.

Одночасно на такий самий термін вводиться мораторій на проведення перевірок з правильності нарахування та сплати ЄСВ.

Нагадаємо, що онлайн сервіс БукКіпер підтримує облік суб’єктів господарювання як на спрощеній, так і на загальній системі оподаткування. Програма підтримує облік ПДВ, НА, товарів в розрізі складів, розрахунків з постачальниками та покупцями, ЗЕД, зарплати та автоматичне завантаження продажів через РРО. Під час військових подій на території України оплата за користування БукКіпер здійснюється на добровільних засадах.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам