fbpx

Помилково зараховані кошти: коли не включати до доходу єдинника?

Помилково зараховані кошти коли не включати до доходу єдинника

Не всі кошти, які ФОП отримав на власний рахунок, потрібно включати до бази оподаткування. А саме мова йде про помилково зараховані кошти та оплати від покупців та замовників, які були повернуті у тому ж звітному періоді.

Отримані аванси та повернення покупцям і замовникам

Відповідно до ст. 292 ПКУ, до доходу єдинника включаються всі готівкові та безготівкові кошти, отримані протягом звітного періоду. Тож отримані аванси та оплати включаємо до доходу і вписуємо в Книгу обліку доходів (і витрат).

Та під час повернення цих сум, в графу «3» Книги внесіть відповідний запис і скоригуйте отриманий дохід. Також важливо, щоб у вас був лист-заява від покупця на повернення коштів, або документ на розірвання угоди.

В програмі для обліку БукКіпер операція «повернення коштів покупцю» автоматично коригує дохід звітного періоду, і розраховує ЄП з розрахованої бази.

розрахунок доходу платника ЄП в програмі для обліку БукКіпер

Рис. 1. Розрахунок доходів єдинника в бухгалтерській програмі БукКіпер

Помилково зараховані кошти
Тут діє той же принцип, що і в попередньому прикладі. Якщо кошти були повернуті в тому ж звітному періоді, вони не включаються в розрахунок бази оподаткування.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Якщо кошти були повернуті в наступному періоді, єдинник враховує їх в складі доходу, а перерахунок доходу здійснює у звітному періоді, в якому відбулось повернення. Одночасно потрібно мати підтверджуючий документ про помилково зарахування коштів — від установи банку, або іншого суб’єкта господарювання.

Єдиннику теж можуть повернути помилково сплачені кошти, і вони не будуть зараховуватись в дохід. Важливо, щоб платіж пройшов із відповідним коментарем про повернення коштів.

Для розрахунку доходів та складання звітності платника ЄП використовуйте онлайн сервіс БукКіпер. Облікова програма дозволяє створити та надрукувати необхідні первинні документи, провести операції та на їх підставі автоматично заповнити звітність, в тому числі і по зарплаті.

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам