fbpx

Повернення товару інтернет-магазину: чи застосовувати РРО?

Повернення товару інтернет-магазину: чи застосовувати РРО? Бухгалтерська програма БукКіпер

Розглянемо ситуацію, коли інтернет-магазин продав товар, який згодом повертає покупець. Кошти за повернутий товар інтернет-магазин перераховує на картку покупця. Закономірно виникає питання: чи потрібно використовувати РРО при поверненні коштів на картку?

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, оформлення розрахункового документу щодо перерахування коштів в банк покупця — це розрахункова операція. А значить, потрібно застосовувати РРО.

Одночасно розділом ІІІ Порядку реєстрації та застосування РРО передбачено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми. Якщо сума коштів перевищує 100 гривень, потрібно скласти Акт повернення коштів.

Отже, класичному офлайн-магазині покупець приходить в місце, де був придбаний товар, на касі фізично проводить розрахунок через POST-термінал, при поверненні товару повідомляє власні дані для складання Акту про видачу коштів і підписує документ. Тож є всі умови для виконання вимог законотворців.

Довгий час податківці дотримувались позиції, що при поверненні коштів інтернет-магазином на картку покупця, також потрібно застосовувати РРО (ЗІР, категорія 109.2.). Але інтернет-магазину виконати всі приписи закону фактично неможливо. Адже, якщо покупець знаходиться у Львові, а інтернет-магазин — у Запоріжжі, навіть якщо буде складений видатковий документ ФКЧ-2, покупець фізично не матиме змоги підписати Акт повернення коштів.

Тож нещодавно в ІПК від 14.04.2020р. № 1513/6/99-00-05-04-01-06 податківці виклали протилежну позицію. А саме:

Якщо розрахунок за товар (послугу) був здійснений через мережу Інтернет з використанням платіжної банківської картки та споживач відмовився, і місце здійснення розрахунків визначити неможливо, доставка була здійснена через відділення пошти, то в такому випадку повернення коштів проводиться суб’єктом господарювання без використання РРО з розрахункового рахунку на картковий рахунок покупця, що був використаний при оплаті за товар.

До місця проведення розрахунків відноситься, зокрема, місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосування платіжних карток. Однак відповідно до Закону про РРО, під час повернення товару ніякого місця проведення розрахунків бути не може. Якщо немає місця проведення розрахунків, то РРО не використовується. А якщо РРО не застосовується, то й не складається Акт про видачу коштів.

Податкова консультація має індивідуальний характер. Тому очікуємо, що скоро аналогічне роз’яснення податківців з’явиться і в ЗІР.

Нагадаємо, що облік продаж, в тому числі інтернет-магазина, зручно вести в бухгалтерській програмі онлайн БукКіпер. Наразі в сервісі і далі розвивається автоматизоване робоче місце касира, яке дає змогу формувати та друкувати чеки та z-звіти.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП та юридичних осіб. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Продаж відбувається шляхом сканування, або ручного введення штрих-кодів (артикулів) товарів. В кінці робочого дня формується z-звіт, на підставі якого в програмі для обліку автоматично формується Відомість РРО. Документ автоматично списує проданий товар зі складу та формує проводки по реалізації.

Наразі підтримується робота таких моделей РРО:

Datecs FP-T260 (v.4.20; v.4.00)

Datecs FP-3530T (v.5.20; v.5.00)

Datecs FP-T88 (v.4.00)

Datecs FP-320 (v.4.01)

Datecs FP-7197 (v.4.01)

Datecs FP-510 (v.4.00)

Datecs CMP-10M (v.4.01)

Незабаром автоматична робота РРО підтримуватиметься і для фіскальних реєстраторів «Марія».

Реєструйтесь в бухгалтерській програмі BookKeeper і використовуйте всі можливості автоматизації обліку вашої фірми!

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам