fbpx

Рекламні послуги нерезиденту: коли буде ПДВ?

Рекламні послуги нерезиденту коли буде ПДВ

За загальними правилами, об’єктом оподаткування ПДВ є операції з місцем постачання на території України (ст. 186 ПКУ). Для операцій з імпорту послуг також існує загальне правило: місце постачання відповідатиме місцю реєстрації постачальника цієї послуги. Однак не кожну операцію, з надання послуг компанією, зареєстрованою на території України слід оподатковувати ПДВ. І, зокрема, для операції постачання рекламних послуг нерезиденту діє власне правило.

Відповідно до п. 186.3, місце постачання рекламних послуг визначається не місцем реєстрації постачальника, а місцем реєстрації отримувача послуг. Тому, якщо ваша компанія надає рекламні послуги резиденту України, вони є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України. А якщо імпортуєте рекламні послуги нерезиденту, операція не оподатковується ПДВ, оскільки місцем постачання цих послуг вважається місце постачання за межами території України.

В бухгалтерському сервісі БукКіпер є можливості проведення операцій з постачання послуг як резидентам України — Актами, так і нерезидентам — на підставі Інвойсів.

Як в онлайн бухгалтерії BookKeeper провести постачання рекламних послуг нерезиденту?

1. В пункті «Операції» розділу Продажі створіть Інвойс. Заповняючи реквізити документу, важливо вказати курс гривні до іноземної валюти, в якій проводитимуться розрахунки, що діяв на дату складання документу. Бухгалтерська програма автоматично розрахує гривневу вартість рекласних послуг.

 Інвойс в бухгалтерській програмі БукКіпер

Рис. 1. Інвойс в бухгалтерській програмі БукКіпер

2. Хоч в міжнародній практиці Інвойс і замінює всі договори-рахунки-акти, для бухгалтерського обліку в України для відображення доходів в бухгалтерській програмі слід скласти Акт виконаних робіт (наданих послуг). Документ створюється на підставі Інвойсу. Однак друкована форма Акту в сервісі БукКіпер має затверджену в міжнародній практиці форму.

Документ можна надрукувати, або зберегти в електронному форматі.

Друкована форма інвойсу в онлайн бухгалтерії БукКіпер

Рис. 2. Друкована форма Інвойсу в BookKeeper

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

3. Зараховуємо оплату від замовника на наступний день (курс валюти змінився). Для цього або імпортуємо банківську виписку, або проводимо оплату окремим платіжним дорученням в розділі Бухгалтерія. В документі автоматично підтягнеться курс валюти, який діяв на дату зарахування коштів, а сума в гривні також буде розрахована, відповідно до курсу.

Платіжне доручення

3. Платіжне доручення в бухгалтерській програмі БукКіпер

4. В кінці кварталу позитивну курсову різницю потрібно обов’язково відобразити у складі доходів.

Оборотна відомість в онлайн бухгалтерії БукКіпер

Рис. 4. Оборотна відомість з контрагентом у валюті

Операція проводиться Бухгалтерською довідко, де потрібно вказати контрагента та суму виставленого Інвойса.

Облік оперативних курсових різниць в онлайн бухгалтерії БукКіпер

Рис. 5. Облік оперативних курсових різниць в онлайн бухгалтерії

Адреса

01010, м. Київ, вул. Михаїла Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написати нам