fbpx

Бухгалтери-аутсорсери повідомлятимуть держоргани про підозрілі операції своїх клієнтів

Бухгалтери-аутсорсери повідомлятимуть держоргани про підозрілі операції своїх клієнтів

В кінці грудня 2019 було прийнято Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019р. №361-ІХ, який, не дивлячись на загрозливу назву, регулює сферу фінансового моніторингу. Норми закону наберуть чинності 28 квітня 2020 року.

Фінансовий моніторинг — не новий «птах» для українців. Найбільшого обговорення у суспільстві викликав аналогічний Закон 2010 року, який вже тоді зобов’язував нотаріусів, адвокатів, юристів, аудиторів та ФОП, що надають послуги з бухгалтерського обліку, стати на облік фінмоніторингу.

Що зміниться в квітні 2020?

Оновлений закон послабляє фінмоніторинг для сумлінного бізнесу та одночасно посилює контроль за підприємцями, які займаються незаконною діяльністю.

  • Раніше фінансові компанії повідомляли Держфінмоніторинг про операції в еквіваленті від 150 000 гривень. Тепер контролю підлягатимуть операції в еквівалентній сумі від 400 000 гривень.
  • Перелік ознак підозрілої операції зменшено з кількості 17 до 4. Підозрілими вважатимуться транзакції, якщо це:
    а). складні фінансові операції;
    б). незвично великі;
    в). проведені у незвичний спосіб;
    г). не мають очевидної економічної чи законної мети.
  • Бухгалтери, які надають приватні послуги, отримали більше маневреності для оцінювання, чи є операція підозрілою.
    Наприклад, бухгалтеру, який довгий період веде однотипні операції підприємства та розуміє специфіку діяльності свого клієнта, не потрібно щоразу повідомляти Держфінмоніторинг про транзакції в сумі від 400 000 гривень.

    Але, якщо клієнт роками займався якоюсь однією діяльністю і зненацька вирішив купити за готівку товари, які неможливо прямо пов’язати із напрямом бізнесу, то це і є той самий «незвичний спосіб проведення операції», про який говорить закон.

    Бухгалтер повинен пересвідчитись, що це не махінація. Якщо доцільність проведення операції можна довести, якщо є всі необхідні документи, про таку транзакцію можна не повідомляти. Але якщо виникне підозра, що транзакція незаконна, про це слід повідомити в Державну службу фінмоніторингу.

    Бухгалтер, який супроводжував незаконну операцію і не зупинив її, отримує штраф.

  • Закон змінив розмір відповідальності суб’єктів фінмоніторингу: штрафи будуть більші, але вони будуть гнучкими.

    Зокрема, штраф за порушення вимог щодо здійснення належної перевірки клієнтів становитиме до 204 000 гривень. Але це максимальний розмір, а суму штрафу регулятор визначатиме з обов’язковим врахуванням обставин, характеру та тривалості вчиненого порушення, фінансового стану суб’єкта, збитків третіх осіб та співпраці суб’єкта фінмоніторингу з державними органами.

Вимоги закону не розповсюджуються на бухгалтерів, які працюють в штаті компанії.

Ведення обліку самостійно, не залучаючи до роботи бухгалтера, можливо в бухгалтерському сервісі БукКіпер. Простий інтерфейс, відсутність жодних складних налаштувань та додаткових програм, легка і зрозуміли структура програми забезпечують ведення бухгалтерії користувачами, які до того не вели самостійно облік. Особливо бухгалтерська програма буде зручною для обліку ФОП і представників малого та середнього бізнесу, які проводять нескладні однотипні операції.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та обмін банківськими документами в режимі реального часу. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Онлайн-сервіс складається з розділів, які відповідають певним групам документів. Наприклад, виставити рахунок, скласти Видаткову накладну або Акт виконаних робіт можна в розділі Продажі. А в розділі Придбання можливо провести документи, які надав вам постачальник (продавець).

Для проведення банківських операцій налаштовано імпорт банківських виписок. Все що потрібно — це обрати зі списку можливих операцій потрібну вам: оплата постачальника, перерахування ЄСВ, або ЄП тощо.

Розрахунок зарплати відбувається автоматично на підставі введеної інформації про прийнятих на роботу працівників та їх окладів. Так само заповнюються звіти — автоматично — на підставі проведених операцій.

Для вас працює безкоштовна підтримка користувачів, яка завжди відповість на питання по роботі з BookKeeper.

Після реєстрації ви матимете безкоштовних 30 днів обліку. Подальша вартість ліцензії складає лише 295 грн на місяць.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам