fbpx

Чи включати до доходу власні кошти ФОП, внесені на розрахунковий рахунок?

lichni groshi fop БукКипер

Дискусія навколо питання оподаткування власних коштів, внесених ФОП на банківський рахунок, ведеться давно. Податківці дотримуються «фіскальної» думки та вважають, що власні кошти, внесені на власний підприємницький рахунок ФОП-єдинника включаються до доходу фізичної особи.

Згідно із п. 292.1 ст. 292 ПКУ, доходом платника єдиного податку для ФОП є надходження, отримані протягом звітного періоду в готівковій та/або безготівковій, матеріальній, або нематеріальній формах. Отже, власні кошти, внесені на підприємницький рахунок включаються до доходу платника єдиного податку. Аналогічне роз’яснення розміщене в «ЗІР» (категорія 107.04).

Передбачено умови, що визнаються податківцями, виконання яких дає право ФОП не включати внесені власні кошти до доходу.

Варіант перший

В платіжному документі у графі «Призначення платежу» вказуємо «Виручка за певний період» (наприклад, листопад 2018 року). Готівка, яка вноситься, має відповідати виручці за вказаний звітний період, що записана у Книзі доходів (і витрат).

Наприклад, якщо в листопаді 2018 було зароблено 25 000 гривень, то внести на рахунок можна не більше цієї суми.

Варіант другий

Оформлюємо внесення готівки як поворотна фінансова допомога зі строком повернення не пізніше 12 місяців з дня її отримання. Надання фіндопомоги самому собі заборонене, внесення готівки здійснює третя особа.

А як бути підприємцю, який нещодавно розпочав діяльність, і не має достатньої кількості виручки, щоб задовольнити господарські потреби? Адже використання особистого рахунку фізичної особи для проведення операцій, пов’язаних із підприємницькою діяльністю, заборонено (п.п. 7.7 Інструкції № 492).

На практиці такі заборони ігноруються, а штрафних санкцій за це порушення немає. Керуючись нормою ст. 320 ЦКУ («власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності»), вважаємо, що серйозних наслідків за проведення видаткових грошових операцій на задоволення потреб господарської діяльності, не буде. Одночасно п. 87.1 ПКУ визначає, що джерелом сплати податків є будь-які власні кошти.

Вважаючи складність процедури поповнення підприємницького рахунку, радимо без поважної причини не знімати кошти, і зберігати необхідну для господарських потреб суму.

Стосовно внесення власних коштів на підприємницький рахунок ФОП-загальносистемника, у фіскалів абсолютно протилежна думка. Її висловлено в листі ДФС у м. Києві від 18.12.2015 р. №4204/К/26-15-12-02-14): власні кошти, які ФОП на загальній системі оподаткування зараховує на розрахунковий рахунок, не включаються до оподаткованого доходу.

Більше актуальних тем для підприємців читайте в нашому блозі.

Реєструйтесь в онлайн бухгалтерії та ведіть облік і складайте звітність у зручному багатофункціональному онлайн сервісі. Перший місяць роботи — безкоштовний.

BookKeeper: сучасні технології для вашого бізнесу!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам