fbpx

Дата створення електронного документу VS накладання підпису: коли виникає зобов’язання з ПДВ?

Дата створення електронного документу VS накладання підпису коли виникає зобов’язання з ПДВ

Раніше одним зі складних питань в електронному документообігу було визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ за електронними документами. На що спиратися: на дату створення в електронній формі документу, чи дату підписання обома сторонами?

Закон №1525-ІХ від 03.06.2021 нарешті поставив крапку у цій проблемі. Правка у п. 187.1 ПКУ дає однозначну відповідь. Дата підписання електронного документа — це дата, яка зазначена в документі, і не має значення час, коли був накладений електронний підпис (КЕП).

Тож дата виникнення податкового зобов’язання з ПДВ за документами, складеними в електронній формі — є дата створення електронного документа, а не накладання електронного підпису обома сторонами.

Цей Закон містить ще один важливий пункт, що наділяє електронні документи повноцінною юридичною силою, яка витримує будь-які перевірки з боку податкової. Якщо документи, що належать до предмета перевірки, створювалися платником податків у електронній формі, він має право надати копії таких документів у електронній формі.

Нагадаємо, що в онлайн сервісі для бухгалтерського обліку БукКіпер є повноцінні інструменти для обліку ПДВ. програма дозволяє складати документи з податкового зобов’язання та податкового кредиту, проводити операції, які є об’єктом оподаткування ПДВ, а також нараховувати податок і проводити відповідні податкові накладні на операції з імпорту та експорту.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Податкова декларація з ПДВ разом з додатками заповнюється автоматично на підставі проведених податкових накладних. Також в програмі міститься для заповнення Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим платником ПДВ.

І податкові накладні, і податкові звіти можна зберегти у форматі xml для реєстрації їх в ЄДРПН та для відправлення у контролюючі органи.

Реєструйтесь в бухгалтерській програмі BookKeeper та користуйтесь всіма можливостями сучасного сервісу для обліку.

Всі нові користувачі перший місяць працюють в сервісі для обліку безкоштовно!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам