fbpx

Для ІТ-підприємців вигадали новий податок

Для ІТ-підприємців вигадали новий податок - Буккіпкр

Глава ДПС Сергій Варламов анонсував намір ввести нову схему оподаткування підприємців галузі ІТ. Вона передбачає сплату 5% єдиного податку, 1,5% військового збору, єдиного соціального внеску, розрахованого з двох мінімальних зарплат, а також нового збору у Фонд людського капіталу.

Розмір спеціального збору буде поступово рости: в 2020 році він складатиме 1% з доходу підприємця, а в 2025 році дорівнюватиме 5%.

Нова модель буде доступна тільки для підприємців з ІТ-кведами. Перехід на неї добровільний. Третя група ФОП скасована не буде, ІТ-кведи для 3 групи залишаться без змін.

Перехід підприємців на нову модель оподаткування буде вигідно для юросіб, які використовують працю ФОП за договорами ЦПХ. Зі слів Варламова, відносини між юрособою та ФОП на новій схемі не будуть розцінюватись як трудові, а податківці не матимуть права вимагати укладання трудового договору.

Одночасно, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що Кабмін ініціює створення Фонду IT Creative, який фінансуватиметься за рахунок спеціального збору. Керуватимуть фондом не чиновники, а самі ІТ-підприємці. Кошти фонду будуть спрямовані на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури.

Очікується, що зміни в оподаткуванні та інвестування в розвиток ІТ за рахунок коштів Фонду дозволить через 10 років збільшити експорт галузі з 3 до 10 млрд. доларів. Також планується, що кількість ІТ-спеціалістів зросте з 165 до 650 тис. осіб.

Нагадаємо, що на початку року до Верховної ради вже подавали законопроект, який передбачав введення 5 групи для ІТ-підприємців і поступове збільшення ЄП до 10%.

Вести облік розрахунків, складати й подавати електронну звітність ФОП 1-4 груп можливо в хмарній бухгалтерії БукКіпер.

В бухгалтерській програмі онлайн є всі необхідні документи, які можливо скласти, зберегти, надрукувати та видати вашим замовникам: рахунок, інвойс, акт, видаткова накладна, податкова накладна.

Податкова звітність заповнюється автоматично на підставі проведених операцій та розрахунків у звітному періоді. Електронну звітність ФОП можна подати за допомогою програми «Соната», яку інтегровано із БукКіпер, або будь-яким зручним способом, шляхом збереження проведеного звіту у форматі xml.

Окрім операцій ФОП, бухгалтерська програма дозволяє вести облік діяльності підприємств і підприємців на загальній системі оподаткування та неприбуткових організацій.

Релізи з новими можливостями бухгалтерського сервісу виходять двічі на місяць. Оновлення бухгалтерської програми відбувається автоматично.

БукКіпер: реєструйтесь та отримуйте місяць безкоштовно!

Статьи по теме

Автоматизовано робоче місце касира для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ
Автоматизировано рабочее место кассира для работы с фискальными регистраторами ІКС-МАРКЕТ
Під впливом «загальноукраїнської фіскалізації» Bookkeeper SaaS продовжує розвивати функціонал, який дозволяє нашим користувачам автоматично проводити роздрібні продажі в бухгалтерській програмі. Зокрема, робоче місце касира вже автоматизовано для роботи з фіскальними реєстраторами ІКС-МАРКЕТ.
Навіщо ФОПу бухгалтер, якщо є онлайн сервіс BookKeeper
Зачем ФОПу бухгалтер, если есть онлайн сервис BookKeeper?
Как считаете, сколько времени нужно ФЛП на то, чтобы самому вести учет своей деятельности? Возможно ли это вообще — не привлекая бухгалтера-аутсорсера, составить самостоятельно декларацию по ЕН?
Чому застосування збільшених лімітів спрощенців у 2020 ризиковано? програма для бухгалтерського обліку ФОП
Опять обманули: применение предпринимателем новых лимитов доходов в 2020 опасно
Закон 540, который увеличил предельные объемы доходов для ФЛП, противоречит принципам НКУ. Существует большая вероятность того, что налоговики изменят свою позицию относительно применения упрощенцами новых лимитов в 2020 году.
Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам