fbpx

ДПС стежитиме за витратами українців

ДПС стежитиме за витратами українців - БукКіпер

В Україні хочуть запровадити новий метод контролю за доходами та витратами фізичних осіб. Ці норми містить законопроект №1183 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб», який був зареєстрований у Верховній раді наприкінці серпня. Нова податкова ера може початись з одноразового декларування фізичними особами своїх активів.

«Нульове декларування»

Законопроект пропонує українцям у період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 року подати «нульову декларацію». І в ній розкрити таємницю про нажитий добробут, який раніше не було задекларовано, при цьому заплативши за нього мінімальний податок.

До активів, які можна задекларувати, відносяться:

  • грошові гроші — в національній та іноземній валютах;
  • цінні папери;
  • рухоме та нерухоме майно;
  • об’єкти незавершеного будівництва;
  • частки (паї) у майні юридичної особи;
  • інші майнові та нематеріальні активи в Україні та за кордоном;
  • розмір доходу або його частини, з яких раніше не сплачено ПДФО та який був джерелом придбання активів, про який відсутня інформація щодо джерел його походження.

Вказувати джерела походження багатства та вартість декларованих активів не потрібно: держава пробачає українцям фіскальні зловживання та звільняє від відповідальності за несплату податків та зборів. Потрібно буде лише протягом 30 днів від дати подання нульової декларації заплатити 9% податку від задекларованої суми. Гроші також можна вкласти в державні цінні папери або розмістити в державних банках на депозитах на термін більше одного року. Тоді податок буде ще менший — 5%.

Одночасно податкова амністія не стосуватиметься доходів або активів, які були отримані злочинним і корупційним шляхами, а також тих, що були виявлені в результаті перевірки до 1 січня 2020 року.

Якщо не подавати «нульову декларацію», то задекларованими будуть вважатися активи, про які було відзвітовано в інший спосіб, а також грошові кошти в сумі 1 млн. гривень.

Навіщо потрібно нульове декларування?

Темна сторона нульового декларування в тому, що таким чином держава отримує точку відліку для контролю над доходами українців шляхом аналізу їх витрат. І після подачі нульової декларації за витратами фізичних осіб стежитиме податкова.

Якщо нічого не декларувати, то по закінченню терміну подачі одноразової декларації, витрати будуть порівнюватись з фіксованою сумою в 1 млн. гривень.

Наприклад, якщо гіпотетична пані Марія не подала декларацію, а сама живе у комфортабельній квартири в центрі міста, тричі на рік їздить відпочивати за кордон, а територією України пересувається виключно на власній Maserati, у податкової закономірно виникне питання: «з яких джерел покриваються витрати?».

Під контроль попадуть витрати, які перевищують 150 000 гривень за кожен неподільний актив. Тому розбити вартість автомобіля на частини до 150 000 не вийде.

Також контролюватимуть, кому пані Марія давала позики, якщо їх розмір перевищив 150 000 гривень. Заявити в податковій, що у пані Марії було позичено мільйон гривень, тоді як сама пані Марія про цю суму раніше не відзвітувала, буде неможливо.

Раз на рік податкова збиратиме інформацію про витрати фізичних осіб та звірятиме з доходами цього ж періоду. Якщо розмір витрат буде більший за розмір доходів на 10 мінімальних зарплат (зараз це понад 40 000 гривень), податкова з’ясовуватиме джерело походження коштів. Якщо пояснення не задовольнить інспектора, на суму перевищення слід буде донарахувати ПДФО 18% та ВЗ 1,5%.

Контролювати витрати фізичних осіб не складно, адже всі угоди на суму понад 150 000 гривень, вимагають нотаріального засвідчення. А відповідно до Common Reporting Standards, до якого невдовзі приєднається Україна, іноземні банки надаватимуть нашим податковим службам інформацію про залишки та рух на рахунках українців.

БукКіпер дозволить вести облік доходів фізичних осіб-підприємців та подавати в податкову електронну звітність.

Бухгалтерський сервіс онлайн розроблений для українського ринку, та дозволяє вести облік необмеженої кількості юридичних осіб, ФОП та неприбуткових організацій.

Звітність формується окремо для кожної компанії. Податкова та бухгалтерська звітність формується автоматично на підставі проведених у звітному періоді операцій.

Під одним логіном може працювати необмежена кількість користувачів.

Передбачено глибоке налаштування прав доступу і ролей для кожного логіну користувача.

На бухгалтерський облік в БукКіпер легко перейти з інших бухгалтерських програм (1С, Акцент та інші): дані про контрагентів, об’єкти обліку можна перенести в BookKeeper одним файлом. Операціями «Початкового балансу» вносяться залишкові суми на рахунках бухгалтерського обліку.

Завдяки зручному, інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу, всі користувачі легко знайдуть потрібний документ, сформують платіжне доручення та нарахують зарплату робітникам.

Реєструйтесь в БукКіпер та працюйте перший місяць безкоштовно.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам