fbpx

ФОП 3 групи при безготівкових розрахунках потрібен буде РРО

ФОП 3 групи при безготівкових розрахунках потрібен буде РРО

Голова ДПС підтвердив інформацію, що ФОП 3 групи примусять застосовувати РРО при отриманні оплати за надані послуги у безготівковій формі шляхом перерахування з одного банківського рахунку на інший.

В кінці жовтня голова парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев в інтерв’ю висловився про обов’язок ФОП 3 групи видавати чеки через РРО під час приймання безготівкової оплати.

ФОП 3 групи при безготівкових розрахунках потрібен буде РРО

В ефірі програми «Складні питання» «24 каналу» 06.11.2019 це підтвердив і голова ДПС Сергій Верланов. На питання «Чи потрібно ФОП 3 групи застосовувати РРО при отриманні оплати за надані послуги у безготівковій формі шляхом перерахування з одного банківського рахунку на інший» відповів, що так. І зазначив, що передавати платнику чек не потрібно, головне фіскалізувати операцію.

Його запитали як це буде на практиці і чомусь навели приклад, в якому підприємець отримує оплату від покупця, що перерахована за допомогою платіжного терміналу. Цей момент і непокоїть підприємців, адже наведений приклад і ствердження Верланова, що ФОП 3 групи мають застосовувати РРО при отриманні оплати у безготівковій формі шляхом перерахування з одного банківського рахунку на інший — це різні речі.

Податківці вже давно вимагають застосовувати РРО при отримані оплати через платіжні термінали. Але якщо платіжний термінал належить банку, такі розрахунки вважаються безготівковими і проводити операції через РРО не потрібно.

Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля). Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону України №128-ІХ, з 19 квітня 2019 року перелік місць отримання товарів, де не застосовуватиметься РРО, включить ще й склади, місця зберігання товарів тощо. Але сама норма незастосування РРО при отриманні оплати через установи банків залишається незмінною. Зі слів Верланова та Гетманцева виходить, що це не так, і нас очікують чергові нормативні зміни, мета яких — контроль за оборотом підприємця.

На підставі даних банківських виписок підприємці заповнюють Книгу обліку доходів (доходів і витрат) та складають Декларацію платника ЄП. Під час документальної перевірки контролюючі органи вимагають від підприємців надавати виписки з банківського рахунку, що підтверджують обсяг доходів. І не зрозуміло, яких ще даних не вистачає податківцям, що вони планують зобов’язати ФОП 3 групи фіскалізувати оплати в безготівковій формі.

Вести облік і складати податкову електронну звітність ФОП зручно в онлайн системі BookKeeper.

Бухгалтерський сервіс містить всі необхідні документи та операції для оперативного ведення бізнесу. Рахунки, Акти, Накладні можна створити не тільки в офісі, а навіть під час зустрічі з партнерами та клієнтами. В БукКіпер можна працювати з будь-якого сучасного пристрою з підключенням до мережі інтернет.

Електронна звітність ФОП складається автоматично на підставі проведених розрахунків. Кожен податковий звіт можна зберегти у форматі xml з наступним поданням його через будь-який сервіс. Для користувачів програми подання звітності Соната є можливість подати звіт в ДПС двома кліками.

Дуже простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дає змогу підприємцю вести облік самостійно без бухгалтера.

В БукКіпер можна вести як одну фірму, так і необмежену кількість юросіб в одній базі. В бухгалтерській програмі ведуть облік не тільки ФОП, але й неприбуткові організації та юридичні особи. Для кожної системи оподаткування впроваджено власний метод розрахунку доходів та податків з відповідними електронними звітами.

Реєструйтесь в BookKeeper та ведіть облік в хмарній бухгалтерії.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам