fbpx

Господарський кодекс визначить критерії середнього бізнесу

seredniy biznes bookkeeper

22 січня 2019 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило законопроект «Про внесення змін до ГКУ щодо критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва». Згідно із документом, ГКУ планують доповнити новим визначенням «суб’єкт середнього підприємництва» та віднести до цієї категорії юридичних осіб всіх організаційно-правових та форм власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 250 осіб, а річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквіваленту 50 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

В чинній редакції ГКУ до суб’єктів середнього бізнесу відносять всіх осіб, що не відповідають критеріям мікро-, малого та великого підприємництва. А саме:

  • Мікропідприємництво (ФОП, юрособи): середня кількість працівників не перевищує 10 осіб; річний дохід — не більше 2 млн. євро по середньорічному курсу НБУ;
  • Малий бізнес (ФОП, юрособи): середня кількість працівників не перевищує 50 осіб; річний дохід — не більше 10 млн. євро по середньорічному курсу НБУ;
  • Велике підприємництво (юрособи): середня кількість працівників перевищує 50 осіб; річний дохід — перевищує 50 млн. євро по середньорічному курсу НБУ.

Також згідно із проектом Закону, якщо у суб’єкта господарювання однієї із приведених категорій річний дохід не відповідає встановленим критеріям протягом двох років, його слід відносити до категорії господарювання за відповідним показником річного доходу.

На думку авторів проекту, прийняття Закону врегулює віднесення суб’єктів бізнесу до категорій і груп, що відповідають цілям такого застосування. З цією метою пропонується внести зміни до ч. 3 чт. 55 ГКУ щодо визначення чітких критеріів віднесення ФОП та юросіб до різних категорій і груп для кожної з таких цілей:

  • державної підтримки малого і середнього підприємництва;
  • бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності;
  • здійснення статистичного обліку;
  • застосування ПКУ;
  • застосування ЗУ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;
  • захисту економічної конкуренції.

Ознайомитись з проектом та взяти участь в обговоренні можна за посиланням

ФОП і підприємства малого та середнього бізнесу всіх систем оподаткування можуть просто і легко вести облік діяльності, а також складати і подавати звіти в онлайн бухгалтерії БукКіпер.
Широкий і одночасно зрозумілий для використання функціонал сервісу дозволять вам працювати легко та з задоволенням.

Реєструйтесь в бухгалтерії онлайн та працюйте перший місяць безкоштовно!

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам