fbpx

Коли обов’язковий POS-термінал?

Коли обов’язковий POS-термінал

POS-термінали обов’язково повинні мати СГ, які застосовують РРО та ПРРО

Відповідно до п. 1 Постанови №878 від 29.09.2010 р., суб’єкти господарювання, які застосовують РРО, повинні обов’язково приймати електронні платіжні картки для розрахунків за продані товари (надані послуги), незалежно від того, на якій системі оподаткування вони зареєстровані. А оскільки мета РРО і ПРРО однакова — реєструвати розрахункові операції, — вимога цієї Постанови розповсюджується також на суб’єктів господарювання, які застосовують ПРРО.

Одночасно в п. 2 Постанови 878 наведено перелік суб’єктів господарювання, яких звільнено від обов’язкового застосування POS-терміналів:

  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів (особовий склад ЗСУ та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів навчальних закладів, працівників промислових підприємств);
  • підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім АЗС);
  • суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з меншою чисельністю, ніж 25 тис. осіб.

Кількість необхідних POS-терміналів залежить від кількості встановлених РРО (ПРРО)

Обов’язкова кількість POS-терміналів суб’єкта господарювання має бути не менше, ніж 50% від кількості РРО. Якщо у ФОПа тільки один РРО, він все одно має забезпечити приймання ЕПЗ, а тому встановити один POS-термінал.

Що є розрахунковим документом при оплаті через POS-термінал?

На це питання НБУ у листі від 28.11.2019 №57-0007/62082 дав розгорнуту відповідь: «У разі використання електронних платіжних засобів для оплати вартості товарів квитанція платіжного терміналу не є розрахунковим документом, у розумінні Закону про РРО». Отже, квитанція POS-терміналу лише підтверджує, що покупець розрахувався не готівкою, а за допомогою ЕПЗ. І тому, квитанція не є розрахунковим документом, і не замінює ані чек РРО (ПРРО), ані накладну, ані товарний чек.

Нагадаємо, що в онлайн бухгалтерії БукКіпер налаштована автоматизована робота з РРО. Фактично, цей функціонал є ще одним робочим місцем в бухгалтерській програмі, але, яке охоплює лише обов’язки касира. Зі свого робочого місця продавець працює і з покупцями, і з онлайн сервісом БукКіпер: продає товари (послуги), друкує чеки, формує Z-звіти та Відомості РРО для імпорту в BookKeeper. Сервіс розпізнає тип оплати: готівковий, або картковий, автоматично списує зі складу продані товари та відповідним чином відображає ці операції в бухгалтерському обліку. Функціонал не потребує інтеграції із зовнішніми системами обліку, або ж дописування додаткового програмного коду.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

Зараз робоче місце касира працює в режимі beta-тестування, і для клієнтів BookKeeper воно безкоштовне. Кожен охочий може звернутись до служби підтримки та отримати необхідні файли для налаштування функціоналу з обліку роздрібних продаж.

E-mail: support@bookkeepertech.com

Telegram: @BookKeeper_Support_bot

Viber: BookKeeper Support

Багатоканальні телефони служби підтримки:

+38 067 250 8485;

+38 044 333 9579;

+38 050 446 0110

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам