fbpx

Не Google єдиним: в Податковий Кодекс вносять важливі зміни

Не Google єдиним в Податковий Кодекс вносять важливі зміни

ПДВ на онлайн-послуги, скасування податку з доходів на рекламу від нерезидентів, визначення місця постачання електронних послуг та нові правила для дати оформлення електронного документа — все це скоро набере дії.

3 червня ВРУ ухвалила в другому читанні законопроект 4184, яким вносяться зміни в Податковий Кодекс України.
Серед цікавого, що очікує платників податків:

1. Норму, за якої резиденти при виплаті доходу нерезидентам за виробництво та розповсюдження реклами сплачують податок 20% від суми таких виплат за власний рахунок виключено.

2. Запроваджується поняття «електронні послуги», що постачаються через всесвітню інформаційну систему загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на інтернет-протоколі, визначеному міжнародним стандартом. До електронних послуг належать:

  • постачання зображень або текстів, в тому числі електронних книг і журналів, фотографій;
  • постачання аудіовізуальних творів, відео, ігор;
  • надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів;
  • надання в користування хмарних технологій для розміщення даних;
  • постачання (передання права на користування) програмного забезпечення та оновлення до нього;
  • надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.

3. Запроваджується оподаткування ПДВ (20%) електронних послуг, що постачаються нерезидентами фізичним особам (крім ФОП — неплатників ПДВ), місце постачання яких розташоване на митній території України.

Онлайн-сервіс BOOKKEEPER
Програма для бухгалтерського, податкового та оперативного обліку ФОП, юридичних осіб на неприбуткових організацій. Облік грошових коштів, товарів, робіт та послуг. Облік взаєморозрахунків з вітчизняними та іноземними контрагентами. Автоматизоване робоче місце касира для імпорту даних про роздрібні продажі та списання проданих товарів зі складу. Інтеграція з Приват24 для бізнесу та онлайн-обмін банківськими документами. Завантаження банківських виписок у форматі DBF. Автоматичне заповнення податкових звітів на підставі проведених операцій.

4. Місцем постачання електронних послуг вважатиметься місцезнаходження отримувача послуг.

5. Для документів, складених в електронному вигляді, датою оформлення документа, яка засвідчує факт надання послуг, є дата складання електронного документа.

Норми законопроекту наберуть дії на наступний день після офіційного опублікування Закону.

В частині оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг та скасування податку з реклами від нерезидентів — норми будуть застосовуватись з 1 січня 2022 року.

Освітні послуги та послуги з дистанційного навчання оподатковуватись ПДВ не будуть.

В хмарній бухгалтерській програмі БукКіпер зручно і просто вести облік доходів та витрат, податків, в тому числі ПДВ, імпортних та експортних операцій. Програма підтримує облік юридичних осіб, ФОП всіх систем і груп оподаткування та неприбуткових організацій.

Для кожної системи оподаткування реалізовані відповідні звіти, заповнення яких не забирає багато часу, адже податкові звіти заповнюються автоматично на підставі проведених операцій та документів.

Кожен звіт можна зберегти у форматі xml, а кожен документ роздрукувати.

Всі нові користувачі отримують місяць тестового безкоштовного періоду повноцінного обліку в бухгалтерській програмі.

Адрес

01010, Киев, ул. Михаила Омельяновича-Павленко
4/6, оф. 808

(044) 333-95-79

(067) 250-84-85

(050) 446-01-10

support@bookkeepertech.com

Написать нам